KrajRegion

Jak powstaje mleko UHT i styropian? [FABRYKI W POLSCE]

W programie „Fabryki w Polsce” (we wtorki o 16:55 na antenie TVS) podglądamy pracę polskich fabryk. Dziś sprawdzimy, jak powstaje mleko UHT i… styropian!

 

Fabryki w Polsce” to program, w którym odwiedzamy polskie fabryki, tłumaczymy procesy produkcyjne i przyglądamy się pracy nowoczesnych maszyn. W najnowszym odcinku przekonamy się, jak powstaje mleko UHT i styropian. Sprawdź szczegóły!

Oglądaj premierowe odcinki programu „Fabryki w Polsce” we wtorki o 16:55 na antenie TVS!

 

Pianino, albo mandat radnego. I jak przetrwać na szpitalnym SOR-ze? TOP 5 Silesia Flesz

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu

Dzięki procesowi UHT mleko oraz śmietanki mogą być przechowywane w temperaturze pokojowej i do momentu otwarcia opakowania nie wymagają chłodzenia. Zachowują przy tym – podobnie, jak mleko pasteryzowane – wszystkie wartości odżywcze.

Aby dowiedzieć się, na czym polega proces UHT, odwiedziliśmy zakład produkcyjny Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łowiczu.

Łowicka Spółdzielnia była jedną z pierwszych w Polsce, które rozpoczęły produkcję wyrobów UHT i nieprzerwanie od 1991 roku jest jednym z krajowych liderów w tej kategorii – informuje Andrzej Chomyszczak, Wiceprezes ds. Handlu w OSM Łowicz. – W swojej ofercie posiadamy Mleko Łowickie o zawartości tłuszczu 3.2%, 2.0% oraz 0.5%, jak również śmietanki.

(fot. TVS)
(fot. TVS)

Mleko przetwarzane w zakładzie pochodzi z prawie 4 tys. polskich gospodarstw, w których krowy karmione są paszami wolnymi od GMO. Ponadto spółdzielnia przetwarza na dobę ponad milion litrów mlecznego surowca!

Na czym polega proces UHT i jak powstaje takie mleko? Przekonaj się, oglądając program „Fabryki w Polsce” dziś (2 kwietnia) o 16:55 w TVS!

 

Fabryka Styropianu Arbet

Ocieplenie budynku wiąże się z niższymi rachunkami za ogrzewanie, a także przekłada się na lepszą jakość powietrza, którym na co dzień oddychamy. Jednym z najbardziej popularnych materiałów, którymi ociepla się domy, jest styropian.

(fot. TVS)
(fot. TVS)

W jaki sposób jest wytwarzany? Żeby się tego dowiedzieć, odwiedzimy Fabrykę Styropianu Arbet. Sprawdzimy, jak wygląda proces produkcji styropianu – krok po kroku! Dowiemy się również, jakie są zalety używania styropianu do ocieplania budynków.

Nie przegap najnowszego odcinka programu „Fabryki w Polsce” – już dziś (2 kwietnia) w Telewizji TVS o 16:55!

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ OSTATNI ODCINEK!

FABRYKI W POLSCE: Jak wygląda praca w CERATIZIT K-K i Strumet?

Chcesz być również na bieżąco ze wszystkimi nowościami w naszej ramówce? Śledź Telewizję TVS na Facebooku i Instagramie!

Facebook Instagram

(Marlena Borczyk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close