KrajRegion

Jak powstaje węgiel drzewny i drożdże? [FABRYKI W POLSCE]

W programie „Fabryki w Polsce” (we wtorki o 16:55 na antenie TVS) podglądamy pracę polskich fabryk. Dziś sprawdzimy, jak powstaje węgiel drzewny i drożdże.

 

Fabryki w Polsce” to program, w którym odwiedzamy polskie fabryki, tłumaczymy procesy produkcyjne i przyglądamy się pracy nowoczesnych maszyn. W najnowszym odcinku przekonamy się, jak powstaje węgiel drzewny i drożdże. Sprawdź szczegóły!

Oglądaj premierowe odcinki programu „Fabryki w Polsce” we wtorki o 16:55 na antenie TVS!

Zapraszamy na pełen odlot! TOP 5 Silesia Flesz

Dancoal

Majówka coraz bliżej, a jej nieodłącznym elementem dla wielu Polaków jest grillowanie! Do jego zorganizowania potrzebne jest kilka niezbędnych akcesoriów, m.in. podpałka czy bohater odcinka – węgiel drzewny. Dziś prześledzimy ich produkcję, a w tym celu odwiedzimy firmę Dancoal, której głównym surowcem używanym w zakładzie jest drewno.

W magazynie sortuje się je według gatunków.  Popularne gatunki to dąb, buk, grab, ale do produkcji węgla drzewnego wykorzystywane są także olchy, jesiony, jak również brzozy.

Drewno, którego używamy do produkcji węgla, pochodzi z polskich lasów państwowych – mówi Daniel Kleszowski, dyrektor zakładu produkcyjnego Dancoal. – Jest to drewno podwójnej certyfikacji (…), które gwarantują, że całe drewno, jakie do nas trafia, pochodzi ze zrównoważonej gospodarki zasobami leśnymi.

Jak wygląda krok po kroku proces produkcji m.in. węgla drzewnego? O tym już dziś (9 kwietnia) w programie „Fabryki w Polsce” – oglądaj o 16:55 w TVS!

 

Skotan S.A.

Drożdże to grzyby jednokomórkowe. Dzięki swoim możliwościom wykorzystywane są w przemyśle spożywczym, między innymi w piekarnictwie, jak również piwowarstwie. Zawierają wiele cennych składników odżywczych, dlatego stosowane są także jako uzupełnienie diety zwierząt i ludzi.

Aby przekonać się m.in. jak produkowane są drożdże oraz dodatki do pasz dla zwierząt, odwiedzimy zakład produkcyjny firmy Skotan.

Zakład produkcyjny, w którym się znajdujemy, powstał w wyniku realizacji innowacyjnego projektu badawczo-rozwojowegoBartłomiej Grygierczyk, dyrektor operacyjnego w Skotan S.A. – Projekt ten zrealizowaliśmy we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu przy wsparciu funduszy europejskich.

Chcesz dowiedzieć się, jak produkowane są drożdże? Nie przegap najnowszego odcinka programu „Fabryki w Polsce”!

Ponadto oglądaj premierowe odcinki programu w każdy wtorek o 16:55 w TVS!

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Fabryki w Polsce: Jak się robi styropian i jak powstaje mleko UHT?

 

Chcesz być również na bieżąco ze wszystkimi nowościami w naszej ramówce? Śledź Telewizję TVS na Facebooku i Instagramie!

Facebook Instagram

(Marlena Borczyk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close