KrajRegion

Jak produkowana jest bielizna damska? [FABRYKI W POLSCE]

Bielizna damska powinna być wygodna, a odpowiednio dobrana zwiększa pewność siebie i modeluje sylwetkę. Jednak czy wiesz, jak jest produkowana? Rozwiewamy wątpliwości w programie „Fabryki w Polsce”!

 

Jak powstaje bielizna damska oraz podkłady podłogowe? W programie „Fabryki w Polsce” (we wtorki o 17:15 na antenie TVS) podglądamy pracę polskich fabryk. W najnowszym odcinku wyjaśnimy proces produkcji biustonoszy oraz sprawdzimy jak produkowane są podkłady podłogowe.

Oglądaj premierowe odcinki programu „Fabryki w Polsce” we wtorki o 17:15 na antenie TVS!

Uzbierali w internecie dla okradzionej 99-latki PÓŁ MILIONA! TOP 5 Silesia Flesz

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

Z czego składa się biustonosz?

Proces powstawania biustonosza rozpoczyna się w dziale projektowym. Wykonywany jest projekt każdej części, z której będzie składał się produkt. Praca nad nową konstrukcją trwa około 6 miesięcy.

Po zakończeniu konstrukcji, magazynowane surowce trafiają do krojowni. Wycięte elementy są kompletowanie i wysyłane do poszczególnych stanowisk szwalni. Tam dbają o każdy szczegół. Wszywają do produktu tunele na druty i fiszbiny. Nie zapominają również o zapięciach, ozdobach i ramiączkach. Produkt trafia również do działu kontroli jakości. Tutaj sprawdzana jest jakość szycia, jak również normy rozmiarowe. Gotowy produkt trafia na półki sklepowe i jest gotowy do użycia.

Nipplex – rodzinna firma

Firma Nipplex została założona w 1994 roku przez Halinę Bogusz. Pierwsze lata działalności były wyjątkowo trudne, ponieważ firma była zakładana od zera. Specyfika działalności opiera się głównie na pracy rąk ludzkich. Dlaczego? Dlatego że podstawowego procesu produkcyjnego czyli szycia, nie da się zautomatyzować.

Jak przebiega proces produkowania biustonoszy? Odwiedziliśmy zakład Nipplex, by się tego dowiedzieć!

ZOBACZ RÓWNIEŻ OSTATNI ODCINEK NASZEGO PROGRAMU!

Fabryki w Polsce: Jak się robi smoczki dla dzieci? Zobaczcie!

Podkłady podłogowe

Podkłady podłogowe – zwiększają trwałość użytkowania podłogi, mogą ją także chronić przed wilgocią i są niezwykle pomocne przy montażu podłogi. Służą również jako izolacja akustyczna. Głównym surowcem, stosowanym do produkcji, jest granulat polietylenu niskiej gęstości.

Fair Underlay

Żeby sprawdzić, w jaki sposób powstają podkłady podłogowe, z kamerami programu „Fabryki w Polsce” odwiedziliśmy zakład produkcyjny firmy Fair Underlay. W rzeczywistości firma rocznie wytwarza aż 20 milionów metrów bieżących podkładów.

Oglądaj „Fabryki w Polsce” już dziś (17 września) – o 17:15 w Telewizji TVS! Premierowe odcinki w każdy wtorek o 17:15.

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami w naszej ramówce? Śledź Telewizję TVS na Facebooku i Instagramie!

Facebook Instagram

(Agnieszka Prusko)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close