RegionWiadomość dnia

Jarmark na Nikiszu w wersji online, a dzielnica ma rozbłysnąć iluminacjami

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany organizatorów i Jarmark na Nikiszu w tradycyjnej formie się nie odbędzie. Jednak trudno odmówić zapału ludziom, dzięki którym katowicki Nikiszowiec od wielu lat zamienia się w kolorowy świąteczny targ. Dzielnica ma rozbłysnąć iluminacjami, a zakupy będzie można zrobić…online!

 

 

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Gdy pojawiła się informacja o rezygnacji z organizacji tegorocznej edycji Jarmarku na Nikiszu z powodu epidemii COVID-19, w Katowicach słyszalny był wyraźny jęk zawodu. Jednak hartu ducha i zapału organizatorom nie można odmówić bo w zastępstwie zaserwują Wam coś co może nie lada zaskoczyć. – 6 grudnia, choć bez wystawców „na żywo” to jednak będziemy mogli zobaczyć ich wyroby na ekranie specjalnie wkomponowanym w „komzony” czyli podcienia nikiszowieckiego rynku. Nikiszowiec rozbłyśnie iluminacjami, które choć trochę przypomną nam ten piękny jarmarkowy czas. Będzie Orkiestra Dęta Wieczorek, będzie Mikołaj, pamiątki w Centrum Zimbardo, otwarte pracownie artystyczne i wszędobylski zapach wina grzanego. Ofertę wystawców, których zaprosiliśmy na tegoroczny Jarmark będziecie mogli zobaczyć także w linkach, które będziemy umieszczać jako posty pod tym wydarzeniem. czytamy we wpisie organizatorów Jarmarku na Nikiszu. 

Przypomnijmy, że w tym roku miała się doby XIII edycja świątecznego jarmarku, który co roku na trzy dni grudnia zmienia zabytkową katowicką dzielnicę Nikiszowiec, w ciepły zakątek z zapachem grzanego wina, domowych ciast i możliwością zakupu ciekawych osób czy innych bibelotów. – Jarmark Na Nikiszu to ważne wydarzenie dla Nikiszowca, dla Miasta Katowice i dla nas – Stowarzyszenia FIL. Nie możemy Was tak po prostu zaprosić na Jarmark, ale jeśli będziecie przypadkiem gdzieś w okolicy zajrzyjcie choć na chwilkę na Nikisz… – piszą na końcu wpisu organizatorzy. 

Jarmark w okrojonej wersji z możliwością zakupów online bezpośrednio od sprzedawców odbędzie się 6 grudnia.

źródło: Jarmark na Nikiszu Facebook

autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Szpital tymczasowy na lotnisku w Pyrzowicach już gotowy! Pacjentów na razie nie będzie [WIDEO]

TOP 13 najbardziej rakotwórczych miejsc w Polsce. Śląskie miasta w czołówce niechlubnego rankingu

Piekary Śl.: Dramatyczna sytuacja w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym! Na Covid-19 zachorowało już prawie 90 proc. podopiecznych

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close