RegionWiadomość dnia

Jaworzno: Dyrektor Centrum Kultury i Sportu z zarzutami korupcyjnymi! [WIDEO]

Prokuratura Okręgowa w Katowicach postawiła zarzuty korupcyjne dyrektorowi Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie – Sebastianowi K. Według prokuratury mężczyzna miał w okresie od 2009- 2011 roku, kiedy pełnił funkcję kierownika w Urzędzie Miejskim w Jaworznie, przyjąć łapówki w wysokości 30 tysięcy złotych.

 

 

Nie damy wyciąć MUCHOWCA! TOP 5 Silesia Flesz w obronie lasu!

– Mężczyzna został zatrzymany, zostało przeszukane jego miejsce zamieszkania. W związku z tym przestępstwem mężczyźnie grozi kara więzienia. Natomiast do tej pory został objęty policyjnym dozorem – mówi podkom. Magdalena Szust, KWP w Katowicach.

Według prokuratury mężczyzna miał przyjmować łapówki za to, że wybierał dany podmiot do wykonania usługi. Dziś, mimo kilku prób, nie udało nam się skontaktować z Sebastianem K.

 

– Kierownik został przesłuchany, zostało mu przedstawione łącznie 19 zarzutów korupcyjnych. Podejrzany nie przyznał się do stawianych zarzutów, odmówił składania wyjaśnień. Wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego – mówi Monika Łata, Prokuratura Okręgowa w Katowicach.

Urząd Miejski w Jaworznie opublikował na swojej stronie krótkie oświadczenie, w którym napisano, że nie posiada żadnych konkretnych informacji związanych z prowadzoną sprawą. Sebastian K. przebywa formalnie na urlopie. Za zarzucane przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia.

autor: Paweł Jędrusik
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close