AlarmRegionWiadomość dnia

Jeden z protestujących górników w szpitalu. Pod ziemią już ponad 400 strajkujących!

Jeden z protestujących górników z KWK Wujek w Katowicach musiał spod ziemi trafić do szpitala. Zaostrza się sytuacja w kopalniach w całym regionie – pod ziemią protestuje już ponad 400 górników.

 

 

Mówimy głośne NIE!!! teleporadom! Wszyscy mają już dość! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

-Jeden z górników prowadzących od poniedziałku podziemny protest w KWK Wujek w Katowicach zasłabł. Karetką został odwieziony do szpitala – poinformował na twitterze Patryk Kosela, rzecznik prasowy WZZ Sierpień 80.

Po zakończeniu pierwszej zmiany do przeszło 400 osób wzrosła liczba protestujących pod ziemią w 10 śląskich kopalniach. Najwięcej – 185 górników bierze udział w akcji w kopalni Halemba. W kopalni Piast pod ziemią protestuje 70 osób, w pozostałych kopalniach są to grupy ok. 20-30 osobowe.

Protest ma charakter rotacyjny, co oznacza, że ci, którzy zostają pod ziemią po zakończeniu swojej zmiany w pracy zastępuje protestujących kolegów z wcześniejszych zmian. Część uczestników akcji decyduje się na dłuższe pozostawanie pod ziemią.

Podziemny protest rozpoczął się w poniedziałek w trzech kopalniach w Rudzie Śląskiej: w Halembie, Pokoju i Bielszowicach oraz w katowickim Wujku. We wtorek dołączyli do akcji górnicy z Piasta i Ziemowita. W środę protest rozpoczęto w kopalniach: Bolesław Śmiały, Sośnica, Mysłowice-Wesoła i Murcki-Staszic. W czwartek do akcji protestacyjnej mają przyłączyć się górnicy z kolejnych kopalń.

Oprócz kroczącej akcji protestacyjnej pod ziemią, na piątek zapowiadany jest przemarsz górników ulicami Rudy Śląskiej. Udział w demonstracji zapowiedzieli reprezentanci innych branż polskiego przemysłu zagrożonych skutkami unijnej polityki klimatyczno-energetycznej.

 

źródło: Śląsko-Dąbrowska Solidarność
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wysyłał jej zdjęcia swojego penisa i proponował seks. 27-latek miał ochotę na 14-latkę

Tramwaje Śląskie budują pierwszą od prawie 40 lat linię! Powstanie w Sosnowcu

Jeden z podstawowych piłkarzy opuszcza Piasta Gliwice. Tej dziury na boisku łatwo się nie załata

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close