Region

Jedna z największych ścianek wspinaczkowych jest w Gliwicach! W niedzielę Mistrzostwa Polski na Chwyciarni

Jedna z największych ścianek wspinaczkowych w Polsce. Niemal 1000 metrów2 powierzchni i 19 metrów wysokości. A do tego jedna z niewielu ścianek w Polsce, umożliwiająca organizowanie treningów i zawodów o randze międzynarodowej. Już w najbliższą niedzielę w Chwyciarni na Arenie Gliwice odbędą się Mistrzostwa Polski we wspinaczce sportowej.

 

TOP 5 SILESIA FLESZ: Osuszanie KAŁUŻY i podryw na elektryczne BMW

Chwyciarnia jest zlokalizowana na jednej ze ścian Małej Areny w Arenie Gliwice i zajmuje niemal całą jej powierzchnię. Ścianka spełnia wszelkie wymagania i warunki, umożliwiające organizowanie treningów olimpijskich i zawodów sportowych najwyższej rangi.

Już w niedzielę, 9 grudnia, w Chwyciarni zawodnicy zmierzą się w Mistrzostwach Polski we wspinaczce sportowej w konkurencji prowadzenie. Rywalizacja odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych: seniorów i młodzieżowców.

W rundzie eliminacyjnej zawodnicy będą mieli do pokonania po dwie drogi wspinaczkowe, do finału awansuje ośmiu najlepszych, a o zwycięstwie zdecyduje to, kto dojdzie najwyżej na finałowej, ekstremalnie trudnej trasie.

Początek rywalizacji o godz. 10:45, a wejście dla publiczności otwarte będzie od godziny 10:00. Wstęp darmowy. Organizatorem wydarzenia jest PPHU Monolit – operator ściany, a partnerem Polski Związek Alpinizmu.

Na wydarzeniu nie zabraknie znanych nazwisk. Swój start w zawodach potwierdzili czołowi zawodnicy kraju, między innymi Ida Kupś – wicemistrzyni Polski z 2017 roku.

PROGRAM IMPREZY
•    09:30 – 10:00 – zapisy i weryfikacja zgłoszeń,
•    od 10.00 – wejście dla kibiców – wejście boczne C do Małej Areny (wstęp darmowy)
•    10:00 – 10:30 – prezentacja eliminacyjnych dróg
•    10:45 – rozpoczęcie eliminacji w formule flash, po 2 drogi dla kobiet i mężczyzn
•    15:00 – zamkniecie strefy izolacji
•    15:30 – 17:30 – finały on-sight, jedna droga męska i jedna damska
•    18:00 – zakończenie zawodów, dekoracja zwycięzców

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close