RegionWiadomość dnia

Jeśli zostanie prezydentem to zapowiada, że postawi Macierewicza przed Trybunałem Stanu

Rafał Trzaskowski co rusz mówi o silnej prezydenturze i w ten sposób legitymuje swoją kampanię. Teraz zapowiada, że chce postawić byłego szefa MON Antoniego Macierewicza przed Trybunałem Stanu. Powód? Osłabienie zdolności obronnych Polski.

Wieczór zbrodni z serialem „Prawo i Porządek” w TVS

– Od samego początku kampanii mówię, że potrzebny jest w Polsce silny prezydent, a silny prezydent RP nie powinien godzić się, żeby doprowadzić zdolności obronne naszego państwa do tak dalekiego osłabienia. Niestety, przez ostatnie pięć lat to się działoczytamy na RM 24 wypowiedź kandydata na prezydenta RP Rafała Trzaskowskiego. Mowa głównie o działaniach byłego szefa MON, którego Trzaskowski jeśli wygra wybory, chce postawić przed Trybunałem Stanu. Kandydat PO zarzuca Macierewiczowi chaos, chore ambicje oraz czystki polityczne w strukturach polskiego wojska, które doprowadziły do osłabienia zdolności obronnej naszego kraju oraz pozycji w NATO. Trzaskowski zaprezentował również swój zespół doradców ds. bezpieczeństwa i obrony Polski, w skład którego wchodzi m.in. emerytowany gen. Mieczysław Cieniuch, który był m.in. polskim przedstawicielem wojskowym przy komitetach wojskowych NATO i UE.

Trzaskowski chce zadbać o honor i etos polskiego żołnierza. Uważa również, że jeśli żołnierz ma zostać z jakiegoś powodu ze swojego stanowiska, powinno mu przysługiwać odwołanie. Chce również audytu bezpieczeństwa narodowego, które ma być wnikliwą analizą tego w jakiej kondycji jest polskie wojsko, jak wygląda zarządzanie naszymi siłami zbrojnymi oraz jak można nasza pozycję wojskową wzmocnić, by każdy z obywateli w naszym kraju czuł się bezpiecznie, a polskiego żołnierza szanował. – Silny prezydent powinien być także patronem innowacji i polskiego przemysłu obronnego – opowiada Trzaskowski.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus w Urzędzie Miasta Gliwice? Pracownicy na kwarantannie, wydział komunikacji zamknięty! [KOMUNIKAT UM GLIWICE]

Kopalnie Borynia i Bolesław Śmiały. Nowe ogniska koronawirusa na Śląsku!

Wybory 2020: sprawdź najważniejsze terminy [GŁOSOWANIE KORESPONDENCYJNE]

źródło: RMF 24

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close