KrajRegion

Jest decyzja o podwyżce emerytur i rent. O ile wzrosną? [WIDEO]

1100 złotych – tyle ma wynosić najniższa emerytura po podwyżce, którą właśnie ogłosił rząd.

 

TOP 5 SILESIA FLESZ: Arni pokazał w Katowicach kaloryfer, a urzędnicy rachunki za śmieci!

Elżbieta Rafalska, minister rodziny pracy i polityki społecznej wyjaśniła w TVP Info, że minimalna emerytura będzie wynosiła 1100 złotych. – Tym samym minimalne świadczenie od czasów rządów PiS wzrośnie o jedną czwartą – powiedziała szefowa resortu rodziny.

– Waloryzacja, która będzie obowiązywać od 1 marca 2019 roku, to wzrost świadczeń emerytalno rentowych o wskaźnik 3,26 procenta. Jednak nie mniej niż 70 złotych. A więc będzie grupa emerytów, która skorzysta i których świadczenia wzrosną znacząco wyżej niż tym z wskaźnikiem 3,26 – wyjaśniła Elżbieta Rafalska, minister rodziny pracy i polityki społecznej.

– To jest jedna z najwyższych waloryzacji – powiedziała Rafalska i zwróciła uwagę, że to wysoki wzrost świadczenia minimalnego.

Wyjaśniła, że minimalna emerytura będzie teraz wynosił 1100 złotych. – Tym samym minimalne świadczenie od czasów rządów PiS wzrośnie o jedną czwartą, mimo że pozostaje świadczeniem niewysokim – dodała minister.

(źródło: TVP Info)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close