RegionWiadomość dnia

Koniec z mijanką i jednym pasem. Umowa na nowy most w Rudach podpisana

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach podpisał umowę na przebudowę mostu w Rudach. Koszt zamówienia to prawie 9 mln złotych.

TOP 5 SILESIA FLESZ: Arni pokazał w Katowicach kaloryfer, a urzędnicy rachunki za śmieci!

Umowa obejmuje przebudowę mostu, dojazdów, budowę mostu tymczasowego i organizację ruchu.

-Cieszę się, że zgoda na zawarcie umowy na przebudowę mostu w Rudach to jedna z moich pierwszych decyzji w roli członka Zarządu Województwa Śląskiego odpowiedzialnego za drogi i pierwsza umowa, odkąd nadzoruję Zarząd Dróg Wojewódzkich. Od lat zabiegał o to burmistrz Paweł Macha – podkreśla Michał Woś, członek Zarządu Województwa Śląskiego.

Obecnie użytkowany obiekt jest wyeksploatowany i nie nadaje się do remontu – przed kilku laty wprowadzono ruch wahadłowy ze względu na słabą nośność jego konstrukcji. Zainstalowano też obok kładkę dla pieszych, by zwiększyć ich bezpieczeństwo.

Most znajduje się w ciągu drogi wojewódzkiej numer 919 nad rzeką Ruda, jego zarządcą i administratorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Obecnie w tym miejscu ruch ograniczony jest do możliwego przejazdu tylko jednym pasem naprzemiennie, a ruchem kieruje sygnalizacja świetlna. Planowana realizacja inwestycji zaplanowana jest na listopad przyszłego roku.

Budowa finansowana jest z budżetu Województwa Śląskiego.
(WZ/slaskie.pl)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Koniec z mijanką i jednym pasem. Umowa na nowy most w Rudach podpisana”

  1. No i z czego ten Pan się cieszy – ta budowa w niczym nie ułatwi życia mieszkańcom Rud ,jak i innych miejscowości miejscowości znajdujących się na kierunku ruchu (np. Bargłówka) ! Ułatwione przemieszczanie wzmoże jeszcze bardziej istniejący już nie do zniesienia ruch transportu ciężkiego (TIRÓW) – których nadmierną prędkość nikt nie kontroluje (a może nie chce) . Czy ten Pan pomyślał o budowie obwodnicy ,która przeniosła by ruch poza miejscowości ? Niby mamy Cysterski Park Krajobrazowy – no i co z tego ? No cóż ale tutaj to śląsk (celowo z małej litery) ,i polska władza ma nas w 4 literach ! Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close