AlarmRegion

Jest jak w tanim horrorze klasy B. Nutrie opanowały Jaworzno i nie wiadomo skąd się wzięły! [WIDEO]

Przez jakiś czas ich nie było, bo zdaniem mieszkańców ktoś je zabił. Teraz znów wróciły. Nutrie z dzielnicy Byczyna w Jaworznie ponownie stały się lokalną atrakcją. Jak szacują mieszkańcy, jest ich już nawet kilkadziesiąt. Choć zamieszkują ten mały staw przy drodze, to zaczęły wędrować po całej dzielnicy. Wielu mieszkańcom zwierzęta przeszkadzają, ale są też tacy, którzy cieszą się z ich obecności.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

– Trawę ładnie koszą. Tu było zarośnięte niemiłosiernie, a jak się pokazały… Tylko z tym jedzeniem trochę przesadzają. Bo według mnie to jest tak, że jak ktoś chce opróżnić kosz, to tu przywiezie. A gdzie taka nutria zje skorupki od jajek? mówi Stefan Przebindowski, mieszkaniec Jaworzna.

Z powodu dokarmiania nutrii przez mieszkańców w okolicy pojawiły się szczury. Z kolei gdy tylko robi się ciepło okolica jest oblężona przez ciekawskich. Nie brakuje rodzin z dziećmi.

Nutrie są bardzo sympatyczne, nasze jaworznickie celebrytki. Ale spora grupa mieszkańców chciałaby, wolałaby i też z takimi petycjami zgłaszała się do różnych instytucji, żeby nutrie przewieźć w jakieś inne miejsce, na przykład do Parku Gródek, gdzie będą bezpieczne – mówi Agata Smalcerz, portal jaw.pl.

Nutrie z dzielnicy Byczyna w Jaworznie ponownie stały się lokalną atrakcją. Jak szacują mieszkańcy, jest ich już nawet kilkadziesiąt
Nutrie z dzielnicy Byczyna w Jaworznie ponownie stały się lokalną atrakcją. Jak szacują mieszkańcy, jest ich już nawet kilkadziesiąt

Bo zdaniem mieszkańców, niektóre z nich giną pod kołami przejeżdżających samochodów. W sprawie nutrii reaguje też straż miejska. Choć zwierząt zabrać nie może, to upomina administratora terenu.

– Kompetencje straży miejskiej oczywiście nie dotyczą samej interwencji co do nutrii, ale co do czystości na tym terenie i ewentualnego prowadzenia akcji deratyzacyjnej przez jego administratora. Każdorazowo wzywamy administratora do utrzymywania czystości na tym terenie, do prowadzenia akcji deratyzacyjnej – mówi Artur Zięba, Straż Miejska w Jaworznie.

Nadal nie wiadomo, skąd nutrie wzięły się w stawie. Najprawdopodobniej uciekły z czyjejś hodowli. A później – rozmnożyły się. Wszystko wskazuje na to, że na dobre się tu zadomowiły.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

20 milionów szczepień do końca kwietnia? Rząd ambitnie o planie szczepień na covid-19

Masowe szczepienia mogą być wreszcie naprawdę masowe! Śląsk i Zagłębie

Krzysztof Szwed, Bogdan Tyc, Lucjan Czerny. W krótkim czasie odeszli giganci śląskiej sceny muzycznej

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close