KrajRegion

Jest wynik testu na koronawirusa premiera Mateusza Morawieckiego

Jest wynik pierwszego testu na obecność koronawirusa u premiera Mateusza Morawieckiego.

 

 

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Jak poinformował rzecznik rządu, Piotr Mueller – jest już wynik testu na obecność COVID-19 u premiera, Mateusza Morawieckiego. Wynik testu jest ujemny. Premier Morawiecki w związku z kontaktem z osobą zakażoną koronawirusem przebywa od wczoraj w kwarantannie. Mimo tego rząd pracuje normalnie na zasadzie wideokonferencji. Jak przekazał rzecznik rządu – „premier pozostaje na kwarantannie do czasu stosownych, dalszych decyzji lekarza i służb sanitarnych”. Czuje się bardzo dobrze, cały czas pracuje.

Kwarantanna premiera jest następstwem potwierdzenia dzisiaj rano zarażenia u osoby, z którą miał kontakt w ostatni piątek 9 października. Zostały wdrożone procedury przygotowane na taką sytuację. Podczas kwarantanny Mateusz Morawiecki wykonuje swoje obowiązki. Premier spędza kwarantannę w sposób umożliwiający podejmowanie decyzji oraz kontakt z przedstawicielami instytucji państwowych.

Dzięki zapewnieniu odpowiednich możliwości technicznych premier będzie prowadził posiedzenia Rady Ministrów, Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz innych gremiów. O dalszej procedurze związanej z kwarantanną Prezesa Rady Ministrów – wykonywanych testach i czasie kwarantanny będzie decydował lekarz oraz Państwowa Inspekcja Sanitarna.

 

źródło: KPRM/TVN 24

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus w Polsce: Jest coraz gorzej! 116 osób nie żyje, ponad 6500 nowych przypadków! Raport MZ

Łukasz Szumowski w szpitalu! Ma koronawirus

Dramat w Żorach! 2-latek wylał na siebie gorący olej

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close