KrajRegion

Jest zarzut dla właściciela wypożyczalni w Bukowinie Tatrzańskiej

Prokuratura postawiła zarzut popełnienia samowoli budowlanej właścicielowi wypożyczalni na stoku w Bukowinie Tatrzańskiej – podaje RMF24.pl.

 

TOP 5 Silesia Flesz: Górnicy szykują najazd na Warszawę!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Prokuratura w Zakopanem postawiła właścicielowi wypożyczalni zarzut popełnienia przestępstwa z art. 90 prawa budowlanego, czyli popełnienia samowoli budowlanej. Jak podaje RMF24.pl, mężczyzna nie usłyszał zarzutu zabójstwa, ponieważ  na to jest jeszcze za wcześnie.

Właściciel wypożyczalni to młody mieszkaniec Podhala – posadowił obiekt budowlany bez jakiegokolwiek zgłoszenia do odpowiedniego organu administracji architektoniczno-budowlanej.

Trzy ofiary śmiertelne – to bilans tragedii, do jakiej doszło w poniedziałek, 10 lutego w Bukowinie Tatrzańskiej. Silny podmuch wiatru zerwał kawał dachu z budynku nieopodal stoku – z duża siła uderzył w grupę narciarzy na parkingu tuż przy stoku.

W szpitalu zmarła 21-letnia kobieta, wcześniej mimo reanimacji zmarły jej 52-letnia matka i 15-letnia siostra. Zarząd stoku narciarskiego wydał oświadczenie w tej sprawie.

Źródło: RMF24.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Trzecia ofiara śmiertelna tragedii w Bukowinie Tatrzańskiej! Kawał dachu uderzył w narciarzy!

Sosnowiec: 11-latek zmarł w domu dziecka. Prokuratura wyjaśnia, jak do tego doszło

Nowe przepisy dla tych, którzy chcą wziąć ślub kościelny!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close