Region

Jurek Owsiak apeluje po decyzji premiera do wolontariuszy WOŚP

Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurek Owsiak zaapelował do członków Pokojowego Patrolu o pomoc.

TOP 5 Silesia Flesz: Tajemnicze przedmioty i martwe zwierzęta w kanalizacji? To nie żarty!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Zwracam się z ogromnym apelem do wszystkich członków Pokojowego Patrolu – jest nas blisko 13 000, przeszkolonych w udzielaniu pierwszej pomocy i rozwiązywaniu wielu problemów – aby w miarę swoich możliwości, umiejętności oraz chęci działania starali się pomóc ludziom w starszym wieku pisze Owsiak.

Jurek Owsiak zaapelował, żeby członkowie patrolu pomagali w zrobieniu zakupów, albo pokazać im swoją obecnością, że nie są osamotnieni. Z tym apelem zwrócił się także do wszystkich, którzy tworzyli sztaby podczas 28. finału WOŚP. – Macie ogromne doświadczenie właśnie w takich, oddolnych działaniach, które służą pomaganiu. Róbcie to internetowo. Zbierajcie informacje, komu można pomóc, aby także internetowo wysłać wolontariusza, który zapozna się z potrzebami, zrobi zakupy i zostawi torbę pod drzwiamidodaje Owsiak.

Jednocześnie szef WOŚP wspomniał o tym, żeby pamiętać o osobach bezdomnych, które zwłaszcza w tym momencie są jeszcze bardziej narażone na ostracyzm, ale także brak dostępu do noclegów i jedzenia.

Fot. FB/Jurek Owsiak

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Rząd zamyka granice i galerie handlowe! To przez koronawirus!

Jest druga ofiara śmiertelna koronawirusa w Polsce!

Epidemia koronawirusa: Czy iść w niedzielę do kościoła? Archidiecezja Katowicka odpowiada [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close