RegionWiadomość dnia

Już ponad setka zgłoszeń „świętych krów parkowania”. Katowice walczą z parkowaniem jak popadnie

Wystarczyło tylko kilka minut przejażdżki po centrum Katowic, a uzbierało się wiele ciekawych zdjęć źle zaparkowanych aut. Brak podstawowej wiedzy, lekceważenie, a może pośpiech i rozkojarzenie są źródłem. Na porządku dziennym są wezwania i pouczenia dla kierowców którzy nie dostrzegają znaków drogowych. Dlatego rozpoczęła się akcja „wyzwanieparkowanie”.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

-Bardzo dobrze, że są takie akcje, no ja przyznam szczerze, że nie zauważyłem. Dzisiaj dowiedziałem się, że znak określający miejsca dla taksówkarzy jest podwójne, bo zakładałem zawsze taksówki tam stoją, tutaj stały samochody zaparkowałem bo uznałem, że szczęśliwie mam wolne miejsce – mówi nam Wojciech, kierowca.

Kierowcy parkują blokując chodniki, trasy rowerowe stają również na zieleńcach niszcząc trawę. Pozostawiając samochód źle zaparkowany nie narażamy się tylko na mandat. Przede wszystkim narażamy innych uczestników ruchu drogowego, choćby tym że blokując chodnik pieszy by minąć auto musi wejść na jezdnię.

W samym śródmieściu czyli tym newralgicznym miejscu Katowic jeśli chodzi o parkowanie w niewłaściwy sposób odnotowaliśmy 2300 interwencji od 1 stycznia aż do 27 kwietnia więc to jest dosyć spora liczba –mówi Klaudia Szczygieł ze Straży Miejskiej w Katowicach.

Już ponad setka zgłoszeń "świętych krów parkowania". Katowice walczą z parkowaniem jak popadnie
Już ponad setka zgłoszeń „świętych krów parkowania”. Katowice walczą z parkowaniem jak popadnie

Zdyscyplinować kierowców mają specjalnie przygotowane ulotki, które wyglądają jak prawdziwy mandat. Akcja ma potrwać do 10 maja. Do tego czasu kierowcy dostaną jedynie wezwanie do stawienia się na komisariacie w celu pouczenia. Po upływie tego terminu karą jest mandat od 100u do 500uset zł w zależności od przewinienia.

-4 maja udostępniona została specjalna mapa, która jest dostępna pod adresem wyzwanieparkowanie.katowice.eu i na tej mapie mieszkańcy mogą zaznaczać te miejsca, w których najczęściej występują problemy z nieprawidłowym czy też nielegalnym parkowaniem – mówi Michał Łyczak, rzecznik prasowy UM w Katowicach.

 

W akcji przede wszystkim mają pomóc mieszkańcy. Mogą oznaczyć miejsce oraz dodać zdjęcie na specjalnie stworzonej do tego mapie.

 

autorka: Monika Taranczewska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zabójca policjanta z Raciborza jest w szpitalu w Rybniku. Ma dostać trzy zarzuty [WIDEO]

Na Śląsk dotarły kolejne dostawy szczepionek. Punkty Szczepień Masowych pracują pełną parą

Bogatsi za żłobek w Katowicach nie zapłacą więcej? Wojewoda mówi, że to niekonstytucyjne

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close