RegionWiadomość dnia

Kacper to 9-letni bohater z Piekar! Uratował na ulicy życie mężczyźnie!

Piekary Śląskie mają nowego bohatera. Bohatera 9-letniego! Bo właśnie 9-letni Kacper z Piekar Śląskich wykazał się wyjątkową postawą. Kiedy zauważył na ulicy, leżącego mężczyznę, nie wahał się ani chwili i sięgnął po telefon wykręcając numer alarmowy 112. Właśnie dlatego w dniu dzisiejszym wraz z mamą odwiedził Komendę Policji w Piekarach Śląskich.

 

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Podziękowania oraz zestawy pamiątkowych gadżetów, Kacprowi wręczyli Sława Umińska-Duraj, Prezydent Piekar Śląskich oraz nadkom. Robert Klimek, komendant Miejski Policji w Piekarach Śląskich. Mimo, że w pobliżu zdarzenia znajdowali się również dorośli, to właśnie Kacper, jako jedyny zareagował w prawidłowy sposób.

– Jestem bardzo dumna, że mamy takiego młodego mieszkańca, niejeden dorosły człowiek nie zachowałby się tak wzorowo w podobnym przypadku. Zareagowałeś prawidłowo w stresującej i niebezpiecznej sytuacji, za co bardzo Ci dziękuję. Pani również gratuluje syna i jego postawy, to musi być wielka duma pochwalić się takim dojrzałym dzieckiem – powiedziała Sława Umińska-Duraj, Prezydent Piekar Śląskich.

 

– Chciałbym Ci podziękować za Twoją świetną postawę, za rozsądek i rezolucję. Dzięki Twojej reakcji, całe zdarzenie zakończyło się szczęśliwie. Dziękuję także Pani za takie, właściwe wychowanie syna, to zawsze bardzo przyjemnie wiedzieć, że młody człowiek wie jak się zachować w trudnej sytuacji – mówił nadkom. Robert Klimek, komendant Miejski Policji w Piekarach Śląskich.

Dzięki swojej wyjątkowej postawie, Kacper miał także okazję wystąpić w swoim pierwszym wywiadzie, przeprowadzanym przez Radio Piekary. Piekarscy policjanci oprowadzili chłopca po komendzie, gdzie mógł się dowiedzieć jak wygląda praca funkcjonariuszy. Zobaczył również jak wygląda procedura w przypadku przyjęcia zgłoszenia pod numerem 112.

 

źródło: UM Piekary Śląskie

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: 67-latek z Cieszyna z zarzutami ws. wypadku, w którym zginęło 9 osób [WIDEO]

Sensacja? Brzęczek nie powołał Lewandowskiego do reprezentacji! Wiemy dlaczego!

Spada liczba zakażeń koronawirusem na Śląsku. Przypadek czy wypłaszczenie?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close