reklama
REKLAMA
Kategorie

Kalejdoskop Regionów: Koniec hokeja w Bytomiu? Bezdomni na Śląsku

reklama

Kalejdoskop Regionów: Co dalej z profesjonalnym hokejem w Bytomiu? Ilu jest bezdomnych w woj. śląskim? Kim są mobilni urzędnicy?

 

W kolejnym odcinku programu „Kalejdoskop Regionów” przyjrzymy się bliżej temu, co dzieje się na Śląsku i Zagłębiu. Odwiedzimy Bytom i Gierałtowice, sprawdzimy, jak stoi bytomski hokej oraz jak wygląda poziom bezdomności na Śląsku.

Premierowe odcinku „Kalejdoskopu Regionów” w każdy piątek o 17:15 w TVS!

 

reklama

Czy Biedroń pozamyka kopalnie? TOP 5 Silesia Flesz

Koniec profesjonalnego hokeju w Bytomiu?

Niestety wszystko wskazuje na to, że era profesjonalnego hokeja w Bytomiu dobiega końca. Towarzystwo Miłośników Hokeja Polonia Bytom ma zostać zlikwidowane. Z lodowiska bez przeszkód mogą korzystać amatorzy

Towarzystwo Miłośników Hokeja Polonia Bytom jest postawione w stan likwidacji – mówi Andrzej Banaszczak, ostatni prezes hokejowej Polonii Bytom. – Mamy rok na to, by je zlikwidować i przez ten rok spłacić jak najwięcej długów. Drużyna podjęła decyzję, że nie wychodzi na lód i nie kończy sezonu, więc wycofaliśmy ją z rozgrywek.

Problemy klubu, o których jest głośno od kilku tygodniu, spowodowane są głównie finansami. Stowarzyszenie i spółka mają w sumie ponad 2 mln długu. Miasto zdecydowało ostatnio o przyznaniu klubowi dotacji w wysokości 40 tys. zł na pokrycie części kosztów (m.in. organizacji), jednak to tylko kropla w morzu potrzeb.

Jak do sprawy odnosi się Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia? Jeśli jesteś ciekawy, oglądaj TVS dziś o 17:15!

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Zabójca z Bytomia aresztowany. Miesiąc ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości

Bezdomni na Śląsku

Akcja liczenia bezdomnych w województwie śląskim zakończona. Wynik pokazuje, jaka jest skala problemu bezdomności. Akcja miała charakter ogólnopolski – znamy już wyniki z części miast!

Liczba szacunkowa osób bezdomnych w województwie śląskim to około 250 osób. Liczenie bezdomnych ma pomóc samorządom w określeniu liczby placówek udzielających pomocy i schronienia osobom bezdomnym.

Jest to niepokojące, bo są jednak rosnące te liczby – mówi Jacek Marciniak, kierownik działu ds. osób bezdomnych MOPS w Katowicach. – W 2013 roku było ok. 100 osób w pomieszczeniach niemieszkalnych. W ubiegłym mieliśmy 200 osób, a więc widać, jak ta liczba wzrasta.

Dlaczego osób bezdomnych stale przybywa? Jak do bezdomności przyczyniają się takie zjawiska, jak uzależnienie od alkoholu czy hazardu oraz choroby psychiczne? Na te pytania odpowiemy w „Kalejdoskopie Regionów”.

 

Mobilny urzędnik przyszłości

Przyjedzie i wszystko załatwi – kto to taki? Mobilny urzędnik! Specjalną usługę w Żorach uruchomiono właśnie dla osób starszych i niepełnosprawnych.

Seniorzy, a także osoby z niepełno sprawnościami mogą skorzystać z pomocy absolutnie wszystkich urzędników, jeżeli mają problem z wypełnieniem wniosku, pobraniem jakiegoś dokumentu – tłumaczy Anna Ujma z Urzędu Miasta w Żorach. – Wówczas osoby te mogą zadzwonić do naszego urzędu bądź napisać maila. Po otrzymaniu takiego zgłoszenia, do trzech dni, ktoś z urzędu kontaktuje się z osobą, która jest w potrzebie, jedzie do niej, umawia się na dogodny dla niej termin i wówczas reaguje na sytuację, w której może pomóc.

W jakich tematach może nam pomóc mobilny urzędnik? Czy w każdej sprawie można się zgłosić o pomoc, jak również jaką ofertę dla osób starszych przygotował urząd? Na wszystkie pytania odpowiadamy w programie!

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

ŻORY: Policja odnalazła 700 tys. litrów chemikaliów na prywatnej posesji

Mali strażacy w Gierałtowicach

Ochotnicza Straż Pożarna w Przyszowicach działa od 1887 roku. Po kilkuletniej przerwie doczekała się nowego zastępu ochotników. Piętnastu młodych, palących się do udzielania pomocy druhów spotyka się na zajęciach raz w tygodniu.

Prezes OSP w Przyszowicach – Andrzej Gawlik, na co dzień także sołtys – również zaczynał w strażackiej młodzieżówce.

Zawsze, kiedy syrena buczała, ojciec jechał do akcji – mówi sołtys. – Zawsze mnie to pociągało i wstąpiłem w szeregi młodzieżowej drużyny pożarniczej i od tego czasu już 42 lata jestem strażakiem.

Czego uczą się podczas zajęć młodzi strażacy, a także jak wyglądają ich szkolenia? Przekonaj się sam, oglądając najnowszy odcinek programu „Kalejdoskop Regionów” w TVS dziś (22 lutego) o 17:15!

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Kalejdoskop Regionów: Czytamy ze „Smakiem Książki” i wspinamy się w Gierałtowicach!

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami w naszej ramówce? Śledź Telewizję TVS na Facebooku i Instagramie!

Facebook Instagram

(Marlena Borczyk)

reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button