KrajRegion

Kalejdoskop Regionów: Smog i elektyczne samochody w Katowicach

Pszczyna walczy z niską emisją – nowoczesne drony mają znajdować tych, którzy palą byle czym. Ponadto w Katowicach ruszają elektryczne samochody.

 

Dziś w „Kalejdoskopie Regionów” temat na czasie w każdym miesiącu zimowym – smog i niska emisja. Teraz od odpowiedzialności za smog nie wywinie się nikt – w Pszczynie ruszają powietrzni strażnicy czystego powietrza. Jak będą działały?

Na dodatek już 3 grudnia rusza szczyt klimatyczny COP24. Na kilkanaście dni Katowice staną się światową stolicą rozmów o zmianach klimatycznych. Między innymi z tego powodu rusza projekt elektromobilności. Czym są samochody elektryczne, jak będą działały oraz jakie mają znaczenie obecnie?

O tym już dziś (30 listopada) o 17:15 w najnowszym odcinku programu „Kalejdoskopie Regionów”!

Sejmik wdepnął w KAŁUŻĘ, a prezydent Rybnika potknął się o alkomat. Zobaczcie nowe TOP 5 SILESIA FLESZ!

Pszczyna walczy ze smogiem

Nad Pszczynę nadciąga powietrzna flota do walki ze smogiem! A nawet nie tyle ze smogiem, co z tymi mieszkańcami, którzy przyczyniają się do niskiej emisji. Ty lub twój sąsiad palicie byle czym w piecu? Od dziś nie unikniecie za to odpowiedzialności!

Nowoczesne drony będą nie tylko obserwowały to, co leci z kominów, ale i wąchały, by poznać skład dymu. Czujne oko strażników czystego powietrza szybko zlokalizuje źródło problemu, a później czekają już tylko nieprzyjemne konsekwencje za trucie środowiska…

 

Szczyt klimatyczny COP24 w Katowicach

Razem z rozpoczynającym się 3 grudnia szczytem klimatycznym COP24, w Katowicach rusza również projekt elektromobilności. Specjalne, elektryczne samochody będzie można wypożyczyć w Katowicach. Cały system składa się z dwudziestu trzech stacji ładowania, a to dopiero początek.

Myślę, że jest duża szansa, żeby Polacy przekonali się do elektromobilności – mówi Joanna Erdman, partner projektu carsharingTo też widać na przykładzie młodego pokolenia, które nie ma takiej silnej potrzeby posiadania samochodu, natomiast ma potrzebę używania.

Czy samochody elektryczne są drogie? Dowiemy się również, co stoi na przeszkodzie rozwojowi elektromobilności w Katowicach i innych miastach.

ZOBACZ OSTATNI ODCINEK „KALEJDOSKOPU REGIONÓW”

Kalejdoskop Regionów: Kierowco nie daj się zabić i śląski kolekcjoner autografów

Wicemistrzyni świata w sportowym ratownictwie wodnym

Anna Duda z rybnickiego oddziału WOPR została wicemistrzynią świata w sportowym ratownictwie wodnym. Zawody rozgrywane były w Południowej Australii. Jak przebiegała jej sportowa historia? Dlaczego ratownictwo wodne? Zapytamy również, jak wygląda praca ratownika WOPR. Na te pytania odpowie sama Anna Duda już w dzisiejszym odcinku programu „Kalejdoskop Regionów”.

Oglądaj premierowe odcinki „Kalejdoskopu Regionów” w każdy piątek o 17:15! Powtórki we wtorki o 23:50.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

U BACY NA CACY: Nietypowa kuchnia góralska w nowym programie TVS!

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami w naszej ramówce? Śledź Telewizję TVS na Facebooku i Instagramie!

Facebook Instagram

(Marlena Borczyk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close