RegionWiadomość dnia

Kamil Durczok nie trafi do aresztu. Jest decyzja sądu w sprawie znanego dziennikarza

200 tysięcy złotych poręczenia majątkowego, policyjny dozór, a także zakaz opuszczania kraju dla Kamila Durczoka. Dzisiaj Sąd Okręgowy w Katowicach zmienił orzeczenie o środkach zapobiegawczych dla dziennikarza. Jeszcze przed ogłoszeniem orzeczenia Durczok nie chciał komentować sprawy.

 

 

Maracana w Katowicach? Cena za stadion jak z kosmosu!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

– Nie mogę, absolutnie. Przed decyzją sądu – nie – mówił przed posiedzeniem sądu Kamil Durczok.

Na ogłoszeniu orzeczenia zabrakło go na sali. Wczoraj opublikował za to wpis w mediach społecznościowych, w którym apeluje, żeby „nie ferować wyroków, nie znając szczegółów”. Oprócz orzeczonych środków zapobiegawczych Kamil Durczok ma także zakaz zbliżania się do byłej żony, której podpis miał podrobić na wekslu.

– Na odległość mniejszą niż 50 m, przebywania w tym samym pomieszczeniu oraz kontaktowania się we wszelki sposób, w szczególności telefonicznie, osobiście, korespondencyjnie, za pośrednictwem środków masowego przekazu oraz mediów społecznościowych, przy wykorzystaniu poczty elektronicznej – mówi Hanna Szydziak-Ryszka, Sędzia Sądu Okręgowego w Katowicach.

Z orzeczenia sądu zadowoleni są obrońcy Kamila Durczoka.

– Tym bardziej, że ona odpowiada treści wniosku, jaki składaliśmy w zakresie zabezpieczeń o charakterze wolnościowym. Sąd podzielił nasze stanowisko w tym zakresie i orzekł zgodnie z treścią naszego wniosku, z niewielkimi modyfikacjami, ale co do zasady jest to zgodne z treścią naszego wniosku – mówi Karol Rużyło, obrońca Kamila Durczoka.

Kamil Durczok nie trafi do aresztu. Jest decyzja sądu w sprawie znanego dziennikarza
Kamil Durczok nie trafi do aresztu. Jest decyzja sądu w sprawie znanego dziennikarza

Z kolei prokuratura wnioskowała o zastosowanie wobec dziennikarza trzymiesięcznego aresztu, argumentując to obawą matactwa.

– Myśmy taką obawę i taką argumentację przedstawiali w zażaleniu na postanowienie Sądu Rejonowego w Katowicach. Jednakże Sąd Okręgowy nie podziela tego stanowiska, uznając, że wystarczające są środki wolnościowe – mówi Sebastian Głuch, Prokuratura Regionalna w Katowicach.

Kamil Durczok został zatrzymany na początku grudnia w związku z podrobieniem podpisu żony na wekslu bankowym.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Podwyżka cen prądu w 2020 roku tylko dla klientów Tauron! Jest decyzja URE

„Dziś sędziowie, jutro ty”. 18 grudnia kilkanaście protestów w całym województwie w obronie sądów!

Lokal z opiekunem i selekcją klientów. Policyjny nalot i koniec jaskini hazardu w Gliwicach

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close