RegionWiadomość dnia

Lokal z opiekunem i selekcją klientów. Policyjny nalot i koniec jaskini hazardu w Gliwicach

Najpierw cynk o nielegalnym punkcie, potem zgrupowanie sił jak na bitwę pod Grunwaldem, na końcu nalot i konfiskata. W Gliwicach jeśli ktoś chce pograć na nielegalnych automatach – to musi teraz wybrać się do celnego magazynu, bo tam trafiły automaty, uznane przez mundurowych za nielegalne.

 

 

Maracana w Katowicach? Cena za stadion jak z kosmosu!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Pięć nielegalnych automatów do gier hazardowych zabezpieczyli w wyniku wspólnych działań, funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach oraz funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach, delegatury w Rybniku.

Mundurowi dostali cynk o działającym w Gliwicach nielegalnym punkcie, w którym prowadzono gry na automatach wbrew przepisom ustawy z 19 listopada 2009 r. Po wejściu do lokalu ujawniono pięć nielegalnych urządzeń – automatów do gier hazardowych oraz m.in. gotówkę w wysokości 1850 zł, pochodzącą od wpłat od graczy, służącą również do wypłat za ewentualne wygrane.

Lokal, w którym funkcjonował hazard, chroniony był przez rozmieszczony przy wejściu monitoring oraz opiekuna, dokonującego selekcji klientów. Automaty, na których możliwe było prowadzenie gier hazardowych, zostały zajęte przez policję i przekazane bezpośrednio urzędowi celno-skarbowemu.

Oprócz sankcji karnych, osoby urządzające nielegalne gry muszą liczyć się z karą pieniężną w wysokości 100 tys. zł od każdego ujawnionego i zatrzymanego automatu.

 

źródło: KMP Gliwice

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Sosnowiec: Strzelanina w mieście! Obława za mężczyzną, który ostrzelał przystanek autobusowy! [WIDEO]

Pogrzeb rodziny ze Szczyrku, która zginęła w wybuchu gazu odbędzie się 19 grudnia

Premier Morawiecki na obchodach rocznicy pacyfikacji KWK Wujek: Byliśmy karmieni kłamstwami! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close