RegionWiadomość dnia

Kąpiel w fontannie najlepszym sposobem na upał? Na groźną chorobę na pewno! [WIDEO]

Mimo tego, że miasta w naszym regionie mają sporo basenów, aquaparków, wodnych placów zabaw i innych wodnych uciech – to jednak niektórzy mieszkańcy są niereformowalni. Kąpiel w fontannie to wciąż dla wielu najlepszy sposób na ochłodę. Zdaniem lekarzy – to jednak o wiele lepszy sposób na złapanie jakiejś groźnej choroby.

 

 

Skóra, fura i „foto-komóra” czyli nowe wozy śląskiej policji w TOP 5 SILESIA FLESZ!

 

To kolejny dzień fali rekordowych w tym roku upałów. Dziś słupki termometrów znów pokazywały na Śląsku powyżej 30 st. Celsjusza. Niektórzy ochłodzenia szukali w jednym z trzech dostępnych w Katowicach wodnych placów zabaw.

-W taki upalny dzień przyjemnie jest się schłodzić. Dzieciaki zadowolone, rodzice także świetny sposób na spędzenie wolnego czasu – mówi Magda, mieszkanka Mysłowic. – Wspaniale, wspaniale. No to w upały. Leżaczki, kultura, parking, gdyby tu jeszcze wie pan gdzieś piwko dawali. Ojojoj. Oczywiście żartuję. To już by nie było placu zabaw – śmieje się Romuald Nowak, mieszkaniec Chorzowa.

 

Dla wielu takie place zabaw to lepsza alternatywa niż odkryte baseny miejskie. -Genialna, bo w kąpieliskach dla takich maluszków jest dosyć niebezpiecznie nadal, zwłaszcza jak są większe dzieci wokół, a tutaj no nic się nie może groźnego stać, a tutaj można się ochłodzić, naprawdę wspaniały pomysł – mówi Marta, mieszkanka Mysłowic.

– Bardziej czysto jest, bo na kąpieliskach się niestety zdarza, że jest brudno i niektórzy ludzie przychodzą, także tak to właśnie wygląda, a tutaj czyściutko jest, fajnie – mówi Halina Zych, mieszkanka Katowic.

 

Woda w takie dni w każdej formie jest kusząca. Niektórzy jednak szukają ochłodzenia niezgodnie z prawem. Z wody w fontannach i innych tego typu miejskich konstrukcjach – nie wolno korzystać.

– Przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa. Ta woda w fontannach co prawda jest regularnie wymieniana, jest także filtrowana, nie jest przeznaczona do tego by polewać ciało. Szczególnie apelujemy tutaj do rodziców małych dzieci, aby nie pozwalać dzieciom na wchodzenie do fontann. Mamy w Katowicach 3 wodne place zabaw i są one dlatego świetną alternatywą – podkreśla Ewa Lipka, UM Katowice.

 

Kąpiel w fontannie najlepszym sposobem na upał? Na groźną chorobę na pewno!
Kąpiel w fontannie najlepszym sposobem na upał? Na groźną chorobę na pewno!

 

W ostatnim czasie jeden z katowickich radnych złożył interpelację w sprawie, która ma na celu zabezpieczenie sztucznej Rawy na katowickim rynku, aby nie można było z niej korzystać w ten sposób. To odpowiedź na coroczne ekscesy w tym miejscu łącznie z tym sprzed kilku dni, gdy kobieta poślizgnęła się, uderzyła głową o dno basenu i straciła przytomność.

– Uważam, że coś z tym trzeba zrobić. Ja na pewno nie zaprojektowałbym tak rynku, bo dla mnie rynek to jest architektoniczna porażka, no ale nie może dochodzić do takich ekscesów. Jeżeli mandaty nie działają, nie ma możliwości ukarania mandatami mieszkańców, no to coś miasto musi z tym zrobić i powinno skonsultować się z architektem i znaleźć konkretne i skuteczne rozwiązanie – uważa Dawid Durał, radny Rady Miasta Katowice.

 

Miasto nie odpowiedziało jeszcze na interpelację radnego. Wysoka temperatura ma utrzymać się do niedzieli.

autor: Radosław Nosal
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close