RegionWiadomość dnia

Katowice: Protest pracowników spółki Tauron-Dystrybucja. Żądają podwyżek i innej polityki kadrowej

Pracownicy spółki Tauron-Dystrybucja wyszli dzisiaj na ulice Katowic, bo są niezadowoleni z polityki prowadzonej przez zarząd koncernu Tauron.

 

 

Oburzenie i protesty. Pod Jasną Górą ma przejść Marsz Równości!

-Żądamy zmiany polityki płacowej poprzez bieżący wzrost płacy zasadniczej, prowadzenie mechanizmu stałego wzrostu wynagrodzenia zasadniczego rekompensującego wzrost kosztów utrzymania – można było usłyszeć dzisiaj podczas protestu w Katowicach.

To właśnie kwestie finansowe były głównym powodem zorganizowania pikiety. Pracownicy spółki Tauron Dystrybucja nie podpisali porozumienia zawartego przez zarząd Tauron Polska Energia i Radę Społeczną Grupy. Zamiast jednorazowej premii chcą innych rozwiązań.

 

-Pracownicy oczekują wzrostu wynagrodzeń zasadniczych, wzrostu stawek. To jest wymierny efekt naszej pracy, naszego zaangażowania i to daje poczucie bezpieczeństwa i możliwość godnego życia. Jednorazowe premie i granty nie zapewniają nam tego w dłuższej perspektywy czasowej – podkreśla Piotr Serafin, rzecznik prasowy komitetów protestacyjno-strajkowego.

Protestujący zarzucają zarządowi Tauronu kreowanie polityki opierającej się na eliminacji pracowników np. poprzez wdrażanie programu dobrowolnych odejść. W ten sposób odchodzą ci z największym doświadczeniem, których trudno zastąpić, a pozostali pracownicy są znacznie bardziej obciążeni pracą.

 

Sprzeciw strony społecznej budzi też wydawanie ogromnych pieniędzy na reklamy i sponsoring. W spółce podkreślają, że w związku z problemami na rynku energii elektrycznej i inwestycjami nie jest możliwe spełnienie wszystkich oczekiwań.

– Cały czas rozmowy trwają. Zarząd jest otwarty na te rozmowy i wsłuchuje się w głosy tych pracowników. Oczywiście z punktu widzenia pracowników takie rozwiązanie jest korzystniejsze, natomiast musi ono uwzględniać możliwości finansowe spółki. Zarząd prowadzi rozmowy w tym zakresie. Oferta, którą złożył była zbieżna z tym co zostało wypracowane w całej grupie TAURON i co spotkało się z akceptacją innych spółek w grupie – mówi Ewa Groń, rzecznik prasowy TAURON Dystrybucja S.A.

 

Katowice: Protest pracowników spółki Tauron-Dystrybucja. Żądają podwyżek i innej polityki kadrowej
Katowice: Protest pracowników spółki Tauron-Dystrybucja. Żądają podwyżek i innej polityki kadrowej

Decyzje zapadną w najbliższy poniedziałek – 17 czerwca. Wtedy odbędzie się zebranie komitetów protestacyjno-strajkowych.

autor: Sandra Hajduk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close