RegionWiadomość dnia

Kasacja wyroku ws. podpalacza z Jastrzębia oddalona [WIDEO]

Sąd Najwyższy oddalił kasację wyroku skazanego na dożywocie Dariusza P., który podpalił dom ze śpiącą w środku rodziną. Ta zbrodnia wstrząsnęła całą Polską. W pożarze zginęło pięć osób.

 

Kto biegał na golasa krzycząc SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU? I kto strzela do dzików jak do tarczy? Zobaczcie nowe TOP 5 SILESIA FLESZ!


Obrona oraz skazany twierdzili, że w sprawie należy zbadać, czy do pożaru mogło dojść w wyniku zwarcia instalacji.

Sąd Najwyższy przyznał, że sprawa była trudna, bo miała charakter poszlakowy. Choć już przy pierwszych oględzinach miejsca tragedii specjaliści nie mieli wątpliwości, że mają do czynienia z podpaleniem.

Dariusz P. z Jastrzębia-Zdroju w 2013 roku podpalił swój dom i zabił w ten sposób żonę oraz czwórkę dzieci. W 2016 roku Sąd Okręgowy w Gliwicach skazał oskarżonego na dożywocie. Orzekł, że motywem działania była chęć uwolnienia się od rodziny.

Biegli szybko rozpoznali u niego osobowość psychopatyczną. Oskarżony konsekwentnie nie przyznawał się do zabójstwa. O warunkowe zwolnienie skazany będzie mógł ubiegać się najwcześniej po 35 latach.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close