RegionWiadomość dnia

Kasacja wyroku ws. podpalacza z Jastrzębia oddalona [WIDEO]

Sąd Najwyższy oddalił kasację wyroku skazanego na dożywocie Dariusza P., który podpalił dom ze śpiącą w środku rodziną. Ta zbrodnia wstrząsnęła całą Polską. W pożarze zginęło pięć osób.

 

Kto biegał na golasa krzycząc SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU? I kto strzela do dzików jak do tarczy? Zobaczcie nowe TOP 5 SILESIA FLESZ!


Obrona oraz skazany twierdzili, że w sprawie należy zbadać, czy do pożaru mogło dojść w wyniku zwarcia instalacji.

Sąd Najwyższy przyznał, że sprawa była trudna, bo miała charakter poszlakowy. Choć już przy pierwszych oględzinach miejsca tragedii specjaliści nie mieli wątpliwości, że mają do czynienia z podpaleniem.

Dariusz P. z Jastrzębia-Zdroju w 2013 roku podpalił swój dom i zabił w ten sposób żonę oraz czwórkę dzieci. W 2016 roku Sąd Okręgowy w Gliwicach skazał oskarżonego na dożywocie. Orzekł, że motywem działania była chęć uwolnienia się od rodziny.

Biegli szybko rozpoznali u niego osobowość psychopatyczną. Oskarżony konsekwentnie nie przyznawał się do zabójstwa. O warunkowe zwolnienie skazany będzie mógł ubiegać się najwcześniej po 35 latach.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close