KrajRegionWiadomość dnia

Tesco zamyka 32 sklepy! 4 z nich są z województwie śląskim! [LISTA SKLEPÓW]

Tesco poinformowało, że zamyka 32 sklepy w całej Polsce. 4 z nich są w województwie śląskim. Ile osób straci pracę?

 

Kto biegał na golasa krzycząc SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU? I kto strzela do dzików jak do tarczy? Zobaczcie nowe TOP 5 SILESIA FLESZ!

Jak poinformowała firma Tesco, zamknięte zostaną 32 sklepy w całej Polsce. Likwidacja sklepów Tesco to wynik – jak czytamy w prasowym komunikacie – nierentowności placówek. Wśród 32 sklepów Tesco, które czeka zamknięcie, 4 znajdują się w województwie śląskim.

To sklepy sieci Tesco w Skoczowie, Wodzisławiu Śląskim, Bytomiu i Częstochowie. O planach zamknięcia sklepów, Tesco poinformowało już pracowników nierentownych placówek. -To część planu zmniejszania kosztów operacyjnych i poprawy konkurencyjności i zyskowności polskiego biznesu – czytamy w komunikacie prasowym Tesco.

Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco Polska, powiedział: -Stale analizujemy nasze placówki i podejmujemy odpowiednie decyzje, gdy nie widzimy możliwości poprawy rentowności sklepów. To decyzje trudne, ale niezbędne w sytuacji, gdy straty generowane przez te sklepy wpływają negatywnie na poziom zyskowności całej firmy w Polsce.

Tesco zatrudnia w Polsce około 20 tysięcy pracowników. Według wyliczeń związkowców, decyzja o likwidacji 32 sklepów oznaczać może zwolnienia grupowe obejmujące nawet 1300 osób. Być może nie wszyscy stracą jednak pracę.

-Naszym priorytetem jest zapewnienie odpowiedniego wsparcia dla koleżanek i kolegów, których dotyczyć będzie ten proces. Gdzie tylko to możliwe, będziemy starali się zaoferować inne, alternatywne stanowiska osobom skłonnym do zmiany miejsca czy stanowiska pracy – dodał Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco Polska.

 

 

SKLEPY TESCO PRZEZNACZONE DO ZAMKNIĘCIA:

 

Bochnia Proszowska
Bytom Tarnogórska
Częstochowa Sabinowska
Dąbrowa Tarnowska Sucharskiego
Grudziądz Wyspiańskiego
Kluczbork Byczyńska
Kłodawa Gorzowska 700-lecia
Kolbuszowa Tarnobrzeska
Łapy Sikorskiego
Łódź Natalii
Maków Mazowiecki Pułaskiego
Ostrów Wielkopolski Majorka
Parczew Harcerska
Piła Wyspiańskiego
Pleszew Sienkiewicza
Polkowice Młyńska
Rawa Mazowiecka Konstytucji
Rawicz Kamińskiego
Ropczyce Grunwaldzka
Rumia Wybickiego
Skarżysko Kamienna Piłsudskiego
Skarżysko Kamienna Spółdzielcza
Skoczów Fabryczna
Świebodzice Wałbrzyska
Tczew Armii Krajowej
Toruń Wapienna
Turek Konińska
Warszawa Fieldorfa 37
Warszawa Sosnkowskiego
Wodzisław Śląski 26 Marca
Zgierz Łódzka
Żabno Tarnowska

 

Zwolnienia grupowe pracowników mają odbyć się w terminie 1 lutego – 31 marca 2019. To nie pierwsze sklepy Tesco, które są zamykane. W sierpniu zeszłego roku firma poinformowała o planach zamknięcia 13 placówek. 9 nieruchomości trafiło także na sprzedaż.

(WZ/materiały prasowe Tesco Polska)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close