RegionWiadomość dnia

Kasia z Sosnowca, czyli nowy książkomat zainstalowany [ZDJĘCIA]

Mieszkańcy sosnowieckiej dzielnicy Porąbka mogą już wypożyczać i oddawać książki, filmy, audiobooki oraz płyty CD i gry planszowe przez całą dobę! Czeka już bowiem na nich książkomat o imieniu Kasia.

 

 

Mówimy głośne NIE!!! teleporadom! Wszyscy mają już dość! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

Urządzenie zostało zamontowane przy ul. Zagórskiej 3. Aby korzystać z książkomatu, wystarczy posiadać aktualną kartę biblioteczną. Wystarczy wejść na stronę https://integro.biblioteka.sosnowiec.pl lub zeskanować kod QR (ze swojej karty bibliotecznej), zalogować się do swojego konta i wpisać numer swojej karty oraz hasło.

Zalogowanie daje możliwość korzystania z całego księgozbioru Zagłębiowskiej Mediateki! – Każdy nasz klient może zamówić nie tylko książki, ale także gry planszowe, płyty CD, filmy i audiobooki. Czyli wszystko to, czym dysponuje cała nasza biblioteka. Zamówione dokumenty są przywożone do książkomatu codziennie w dni robocze, po godz. 15.00, a po otrzymaniu e-maila lub smsa z informacją o czekającym zamówieniu, odbiorca będzie miał 72 godziny na jego odebranie – mówi Michał Mercik, pełnomocnik prezydenta Sosnowca.

Mieszkańcy sosnowieckiej dzielnicy Porąbka mogą już wypożyczać i oddawać książki, filmy, audiobooki oraz płyty CD i gry planszowe przez całą dobę (fot.UM Sosnowiec)
Mieszkańcy sosnowieckiej dzielnicy Porąbka mogą już wypożyczać i oddawać książki, filmy, audiobooki oraz płyty CD i gry planszowe przez całą dobę (fot.UM Sosnowiec)

Dalej trzeba postępować według kilku zasad:

– Wybierz interesujący Cię dokument. Jeżeli wybrany przez Ciebie dokument ma status „dostępny”, wybierz „zamów”. Jako miejsce dostarczenia wybierz – „Książkomat PORĄBKA”. Nie zapomnij wysłać zamówienia.
– Następnie otrzymasz e-mail lub sms z potwierdzeniem, że zamówiony dokument jest już dostępny w książkomacie.
– Zamówione dokumenty są przywożone do książkomatu w dni robocze, po godz. 15.00.
– Po otrzymaniu e-maila lub smsa z informacją o czekającym na Ciebie zrealizowanym zamówieniu, będziesz miał 72 godziny na jego odebranie.

Można odebrać zamówione dokumenty o dogodnej dla siebie porze.

– Aby wyjąć zamówiony dokument ze skrytki kliknij „odbiór” i przyłóż do czytnika kartę biblioteczną. Automatycznie zostanie otwarta skrytka z dokumentami. Po wyjęciu dokumentu zamknij skrytkę.
– Aby zwrócić dokument kliknij „zwrot” i przyłóż kartę czytelnika.

Zeskanuj kod dokumentu czytnikiem znajdującym się na książkomacie i wciśnij „załaduj”. Otworzy się skrytka. Włóż dokument do skrytki i zamknij. Upewnij się, że skrytka jest zamknięta.

Jeżeli masz problemy z zamówieniem dokumentu lub z zalogowaniem się do katalogu, poproś o pomoc bibliotekarza. Pracownicy Zagłębiowskiej Mediateki chętnie pomogą pod nr tel. 534 868 481, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-20.00 oraz w soboty w godzinach 9.00-15.00.

 

źródło: UM Sosnowiec

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ostatnia kopalnia na Śląsku zostanie zamknięta w 2049r. Bolesne porozumienie związkowców z rządem podpisane

POTĘŻNY Jumbo jet z Wuhan wylądował w Pyrzowicach! Boeing 747-400 ERF przywiózł transport maseczek

Ciężarówki z tajemniczą substancją w Sosnowcu. Prokuratura już wie, do kogo należą

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close