RegionWiadomość dnia

Katowice: Abp Skworc zrobił niesamowity prezent uczniom! Kościół podarował ziemię pod halę sportową dla szkoły!

Kościół robi prezent Katowicom. Parafia Matki Bożej Częstochowskiej oddała za darmo teren w dzielnicy Podlesie. Działka ma zostać wykorzystana pod rozbudowę podstawówki.

 

 

Maracana w Katowicach? Cena za stadion jak z kosmosu!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-Mamy jedną salę gimnastyczną o takich niedużych rozmiarach, z której korzysta 755 uczniów naszej szkoły. Dysponujemy niezłymi boiskami zewnętrznymi, ale wiadomo, że można z nich korzystać wyłącznie przy dobrych warunkach jesiennych i wiosennych. Dzieci jeżdżą na basen w Katowicach-Kostuchnie i to są wszystkie możliwości. Nie ukrywam, że dosyć ciasnemówi Beata Lubina, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 21 w Katowicach-Podlesiu.

Katowice długo próbowały znaleźć jakieś rozwiązanie. Z pomocą przyszła parafia, która znajduje się po drugiej stronie ulicy.

-Ksiądz arcybiskup słysząc o całym przedsięwzięciu, zaproponował, aby te działki budowlane złożyć jako darowiznę dla miasta, co miasto z entuzjazmem przyjęło. My czynimy to ze względu na to, że te działki, które ofiarujemy mają się stać boiskiem dla szkoły, której to obecne boisko zostanie zagospodarowane na budowę hali – mówi ks, Jacek Plech, proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej.

Dzieci z trzech dzielnic przestaną tłoczyć się w jednej małej sali. Nowa powstanie na miejscu boisk, które zostaną przeniesione na miejsce rosnącego przy parafii ogrodu. Poza tym ma przybyć 10 klas lekcyjnych. Koncepcja jest już gotowa.

-Oficjalnie już staliśmy się właścicielem tych działek i rozpoczynamy proces inwestycyjny. Od projektu budowlanego na podstawie tych studialnych dokumentacji. Projekt budowlany to jest około 6 do 8-9 miesięcy maksymalnie i przystępujemy do realizacji – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

 

Inwestycja w halę i boiska dla podstawówki w Polesiu ma kosztować od 16 do 20 mln zł.

autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Damian Holecki, Tacjana i Telewizja TVS w hicie „Feliz navidad”! Premiera już 22 grudnia

Tragedia w Szczyrku: Sąd zadecydował o aresztowaniu trzech osób

Tajemnicza śmierć ochroniarza na parkingu w Sosnowcu. Co się stało? [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close