RegionWiadomość dnia

Katowice: Będzie więcej torów i więcej pociągów. Rusza gigantyczna inwestycja na kolei!

Ważna kolejowa inwestycja coraz bliżej Katowic. Odłożona w czasie modernizacja, która ma zmienić transport w aglomeracji, otrzymała właśnie pozwolenie na budowę. To pierwszy krok w kierunku dobudowania kolejnych torów na odcinku z Będzina do stacji Katowice Szopienice Południowe. Wbrew pozorom to bardzo istotne przedsięwzięcie.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Namawiamy pingwiny z chorzowskiego ZOO na pączkoburgera 😉
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-Jest to strategiczne znaczenie dla Polski południowej. Efektem tej inwestycji będzie zwiększenie przepustowości linii kolejowej, dzięki czemu będzie mogło nią pojechać więcej pociągów. Będzie rozdzielenie ruchu dalekobieżnego od aglomeracyjnego. Będzie przyspieszenie, bo pociągi pojadą szybciej i przez to skróci się czas podróży od Katowic do Będzina – mówi Katarzyna Głowacka, PKP Polskie Linie Kolejowe.

A w przyszłości taka szeroka linia kolejowa będzie poprowadzona aż do granicy z Czechami. Jednak to dość odległe plany. W pierwszej kolejności ma być realizowany 7-kilometrowy fragment pomiędzy Katowicami i Będzinem. Wszystko zależy od tego czy i ile pieniędzy kolejowa spółka otrzyma w przyszłej perspektywie unijnej, która rozpocznie się w 2021 roku.

 

autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus rozprzestrzenia się w zastraszającym tempie! Polski rząd rozsyła SMS-y, GIS nie zaleca podróży

Waloryzacja rent i emerytur wchodzi 1 marca

Z Zabrza do Chin. Pierwsze maski trafiły do epicentrum epidemii koronawirusa

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close