KrajRegion

Z Zabrza do Chin. Pierwsze maski trafiły do epicentrum epidemii koronawirusa

ZARYS International Group z Zabrza, czołowy polski wytwórca i dystrybutor jednorazowego sprzętu medycznego w ramach światowej walki z koronawirusem COVID-19, przekazał nieodpłatnie medyczne maski ochronne własnej produkcji dla narodu chińskiego. Przy ścisłej współpracy z Ambasadą Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie maski zostały przetransportowane do epicentrum epidemii koronawirusa, prowincji Hubei.

 

TOP 5 Silesia Flesz: Namawiamy pingwiny z chorzowskiego ZOO na pączkoburgera 😉
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

W odpowiedzi na światowe apele o pomoc i przekazanie jednorazowego sprzętu medycznego potrzebnego do walki z rozprzestrzeniającym się wirusem firma ZARYS przekazała 100 000 medycznych masek ochronnych, o obecnej rynkowej wartości ponad 200 tys. zł. Przy ścisłej współpracy ze stroną chińską maseczki zostały przetransportowane lotniczo do prowincji Hubei, gdzie trafiły bezpośrednio do Hubei Suixian Chinese Medical Hospital.

„Jest nam niezmiernie miło poinformować, że maski przekazane przez Zarys International Group z Zabrza bezpiecznie dotarły do miejsca przeznaczenia, czyli do szpitala Hubei Suixian Chinese Medical. Każdatego typu donacja jest bardzo  istotna w globalnej walce z koronawirsuem. Jesteśmy bardzo wdzięczni i polskiej.” – komentuje Hao Wang I sekretarz Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce.

Jednorazowe medyczne maseczki ochronne firmy ZARYS International Group z serii BETAtex posiadają wszelkie atesty i wykonane są z trzech warstw niepylącej i hipoalergicznej włókniny. Każda maseczka posiada wiązanie i wkładkę modelującą na nos. Skuteczność filtracji bakterii: BFE >98%. Maseczki spełniają funkcje ochronne pacjentów i personelu medycznego przed czynnikami infekcyjnymi z nosów i ust oraz zakażeniami przenoszonymi drogą kropelkową.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasze produkty finalnie dotarły do potrzebujących w Chinach. Przy
bardzo ograniczonym przepływie towarów i restrykcjach w transporcie lotniczym przetransportowanie
takiej ilości towaru było sporym wyzwaniem logistycznym.” – dodaje Paweł Ossowski, wiceprezes i
dyrektor zarządzający ZARYS International Group.

Priorytetem ZARYS International Group jest zapewnienie stałych dostaw do rodzimych placówek medycznych, szpitali, z którymi firma ma podpisane kontrakty. Mimo chwilowo korzystnych ofert cenowych, firma nie spekuluje i zapewnia stale zapasy w magazynach a także wspiera osoby cierpiące na epidemię w Chinach.

„Bacznie obserwujemy rozwój sytuacji związany z koronawirusem COVID-19. Napływające dane z kolejnych krajów są niepokojące, w związku z tym czynimy wszelkie starania aby zapewnić ciągłość produkcji i zabezpieczyć stany magazynowe medycznych produktów ochronnych. Obecna, bezprecedensowa sytuacja znacząco zaburzyła łańcuchy dostaw w wielu branżach, w tym w branży sprzętu medycznego. Chiny to obecnie jeden z głównych dostawców surowców i półproduktów używanych przy produkcji jednorazowego sprzętu medycznego. W tej chwili intensywnie szukamy alternatywnych źródeł surowców, aby być w pełni przygotowanym na potencjalne rozprzestrzenienie się wirusa w Europie. Niewątpliwe obecna sytuacja to duże wyzwanie dla wszystkich producentów sprzętu medycznego. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić bezpieczeństwo pacjentów i personelu medycznego.” – dodaje Paweł Ossowski.

 

źr. Zarys

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close