RegionWiadomość dnia

Katowice: Dzięki dotacji rodzice za prywatne przedszkole zapłacą mniej niż za publiczne

Nowa placówka otrzymała dotację z unijnych funduszy. Mowa o prywatnym przedszkolu Baby Planet, które znajduje się w Katowicach przy ul. Powstańców Śląskich 25a. Dzięki środkom przyznanym przez Urząd Marszałkowski, rodzice aż 40 dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat, mogą zapłacić za przedszkole tylko 20% bazowej kwoty. Efekt? Przedszkole prywatne będzie tańsze niż publiczne.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Tylko 235 zł miesięcznie musi zapłacić rodzic, którego dziecko rozpocznie naukę w prywatnym przedszkolu Baby Planet w Katowicach. Wszystko to dzięki dotacji z unijnych funduszy, którą nowa jednostka dostała z Urzędu Marszałkowskiego.

To jest dotacja, która obowiązuje przez rok czasu. Dziecko, w zasadzie rodzic dostaje dofinansowanie na czesne dziecka w tym jest już również pełne wyżywienie  – opowiada Anna Pisarzowska, brand manager Baby Planet. Oferta jest adresowana do mieszkańców Katowic i okolic. Jak mówią nasi rozmówcy liczy się kolejność zgłoszeń, a z takiego scenariusza może skorzystać 40 dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat.

Przedszkole Baby Planet to nowa, prywatna placówka, w której realizuje się wiele innowacyjnych programów edukacyjnych dla dzieci. [fot. Baby Planet]
Przedszkole Baby Planet to nowa, prywatna placówka, w której realizuje się wiele innowacyjnych programów edukacyjnych dla dzieci. [fot. Baby Planet]
 – O dotację staraliśmy się z uwagi na powstanie nowej placówki. Tu też COVID przeszkodził nam w normalnym otwarciu, więc chcieliśmy zapewnić również dzieciom bardzo wysoki standard nauczania jak również zajęć dodatkowych, a takie niewątpliwie kosztują. – dodaje. Chodzi tu m.in. o wyjazdy dzieci na basen, które są organizowane pod okiem specjalnych instruktorów i mają miejsce dwa razy w tygodniu, jak również o codzienną opiekę logopedyczną. Do tego dochodzą innowacyjne programy jak Lego Education, czyli narzędzie wielopłaszczyznowej edukacji przedszkolnej, do nauki matematyki, języków obcych, przyrody a także zachowań społecznych dzieci czy Mindfulness, który ma pomagać dzieciom w koncentracji oraz wzmacnianiu pamięci. Nabór do jednostki trwa, a rodzice z niskiej kwoty czesnego mogą skorzystać do 31 listopada 2021 r.

Łączna kwota dotacji z unijnych funduszy przyznanej prywatnej placówce przez Urząd Marszałkowski w Katowicach to około 640 tys. złotych. Więcej szczegółowych informacji na temat naboru do przedszkola na oficjalnej stronie placówki.

 

źródło: Baby Planet
autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Cios prosto w serce – to przyczyna zgonu 13-letniej Patrycji. Była w ciąży [NOWE FAKTY]

„To jest kpina, to jest propaganda!” Pacjenci o rejestracji na szczepienia przeciwko COVID-19

Bułkęs w Katowicach otworzył lokal mimo obostrzeń. Przyszli klienci, policja i sanepid [WIDEO, ZDJĘCIA]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close