KategoriaRegion

Katowice: Hala przy IV Liceum Ogólnokształcącym z dofinansowaniem z Ministerstwa Sportu i Turystyki

Minister Bańka oraz Prezydent Krupa podpisali umowę na współfinansowanie budowy hali sportowej przy IV Liceum Ogólnokształcącym w Katowicach kwotą 2,5 mln zł ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

Puma grasuje po Śląsku! Wielkie poszukiwania w TOP 5 Silesia Flesz

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

W ubiegłym roku rozpoczęła się budowa hali sportowej przy IV Liceum Ogólnokształcącym w Katowicach. Podczas konferencji prasowej podpisano umowę na dofinansowanie tej inwestycji kwotą 2,5 mln zł ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki.

– W latach 2016 – 2019 przeznaczyliśmy na rozwój infrastruktury sportowej w całym kraju ok. 2,3 mld zł. W ramach tego dofinansowaliśmy budowę, modernizację między innymi 538 hal i sal gimnastycznych. Inwestycja w nowoczesną infrastrukturę sportową to inwestycja w zdrowe, aktywne i przedsiębiorcze społeczeństwo. Właśnie dlatego w sposób szczególny staramy się wspierać budowę obiektów przyszkolnych, w których zazwyczaj zaczyna się przygoda ze sportem młodych Polaków. Jestem przekonany, że ta hala będzie dobrze służyła nie tylko uczniom, ale też wszystkim mieszkańcom Katowic – mówi Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki.

Uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego im. gen S. Maczka w Bogucicach od przyszłego roku będą mogli korzystać z nowoczesnej hali sportowej, w której będą odbywały się zajęcia wychowania fizycznego, natomiast mieszkańcy dzielnicy zyskają miejsce, gdzie będą mogli aktywnie spędzać czas popołudniami i wieczorami. Warto przypomnieć, że to kolejna inwestycja w infrastrukturę sportową, która otrzymała ministerialne wsparcie.

– Dzięki wsparciu Ministra Witolda Bańki otrzymaliśmy w ostatnim czasie dofinansowanie do budowy hali sportowej przy ulicy Mikołowskiej w wysokości aż 2,5 mln zł. Hala sportowa – na pewno jedna z najlepszych w Katowicach – została oddana do użytku pół roku temu i dzisiaj korzystają z niej uczniowie, kluby sportowe i mieszkańcy. Z kolei na adaptację obiektów Jantor II otrzymaliśmy wsparcie w wysokości aż 3,3 mln zł. Lodowisko i sala gimnastyczna zostały ukończone miesiąc temu – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Realizacja tych projektów pokazała, że Minister Witold Bańka dotrzymuje słowa i zna dobrze nasze lokalne potrzeby. Dlatego bardzo się cieszę, że Pan Minister ponownie przyjechał do nas z dobrą wiadomością. Podpisaliśmy dziś umowę na dofinansowanie ministerialne na poziomie 2,5 mln zł. To bardzo duże środki dla budżetu Katowic, a zaoszczędzone pieniądze będziemy mogli przeznaczyć na inne działania w obszarze sportu – podsumował prezydent Marcin Krupa.

Wysoka na 9 metrów – z boiskiem o wymiarach 44 na 24 m – hala sportowa będzie dostosowana do gry w piłkę nożną, piłkę ręczną, siatkówkę i koszykówkę. Będzie ona budynkiem piętrowym, połączonym z tym już istniejącym naziemnym łącznikiem. W środku powstaną trybuny na 260 miejsc siedzących. W części zaplecza znajdzie się hol główny, pomieszczenie portiera, toalety, szatnie z węzłami sanitarnymi, pomieszczenia dla nauczycieli i magazyny sprzętu sportowego. Na piętrze za trybunami powstaną ogólnodostępne toalety oraz ogólnodostępne miejsce rekreacji. Istniejąca sala gimnastyczna zostanie wyremontowana i dalej będzie służyć uczniom. Budowa hali sportowej wraz z łącznikiem pomiędzy nowym obiektem sportowym , a istniejącym budynkiem szkoły o wymiarach 48,65 m x 34 m, wysokość 11.99m, 2 kondygnacje, powierzchnia 1848 m2, kubatura 14179 m3. Wartość tej inwestycji to prawie 14 mln zł.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Dwie osoby zginęły, 4 ranne! Tragiczny bilans wybuchu bomby w Kuźni Raciborskiej!

Policjant ze Świętochłowic stracił wszystko w pożarze! Koledzy robią rzutkę i proszą o pomoc

Paweł D. zatrzymany! Wiceprezes GKS Jastrzębie był poszukiwany za pobicie hokeisty!

 

źr. UM Katowice

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close