Region

Magazyn składowania odpadów w Piekarach Śląskich? Radni mówią stanowcze NIE!

Władze województwa śląskiego chcą stworzyć na terenie Piekar Śląskich magazyn składowania odpadów. Miałby on powstać na Dąbrówce Wielkiej. Piekarski samorząd podejmuje już stosowne kroki, by taka sytuacja nie doszła do skutku i z całą stanowczością przeciwstawia się takim planom. 

 

 

Puma grasuje po Śląsku! Wielkie poszukiwania w TOP 5 Silesia Flesz

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

Na terenach przy ulicy Rozalki 1 na Dąbrówce Wielkiej ma powstać punkt składowania odpadów dla mieszkańców naszego regionu. Decyzję tę podjął zarząd województwa śląskiego. Szczegóły zagadnienia opisano w dokumencie “Projekt planu gospodarki odpadami dla województwa śląskiego na lata 2016-2022”. Zgodnie z jego treścią władze województwa chcą na terenie naszego miasta składować odpady nielegalnie zwożone na Śląsk.

Teren, o którym mowa należy do Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów w Katowicach, którego głównym udziałowcem jest województwo śląskie. Co istotne, koszty składowania miałyby ponieść Piekary Śląskie. Temat ten poruszony zostanie już za dwa dni. W środę zorganizowana została Sesja Nadzwyczajna Rady Miasta Piekary Śląskie, podczas której zaproponowana będzie uchwała z negatywnym stanowiskiem przedstawicieli miasta.

Podczas zorganizowanego dziś głosowania osiągnięto wymagane kworum. Radni sprzeciwili się swoim głosowaniem propozycji zarządu województwa śląskiego odnośnie do ulokowania w Dąbrówce Wielkiej miejsca postoju pojazdów przewożących odpady. Wyrazili tym samym wolę samych mieszkańców Piekar Śląskich, którzy nie chcą, by na terenie miasta podejmowane były jakiekolwiek działania związane z kontrolą i pobytem samochodów przewożących niebezpieczne śmieci. 

Tak poważnego zagrożenia dla Piekar Śląskich i miast ościennych jeszcze dotąd nie było. Zachęcam mieszkańców do wysyłania do Marszałka Województwa Śląskiego pism w tej sprawie i protestowania przeciw planom zaśmiecania Dąbrówki Wielkiej –komentuje sprawę radny Łukasz Ściebiorowski.-Stworzymy petycję, będziemy zbierać podpisy. Jak trzeba będzie – pojedziemy protestować. Nie zgadzamy się na tę nieprzemyślaną i szkodliwą dla nas decyzję– dodaje.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Dwie osoby zginęły, 4 ranne! Tragiczny bilans wybuchu bomby w Kuźni Raciborskiej!

Policjant ze Świętochłowic stracił wszystko w pożarze! Koledzy robią rzutkę i proszą o pomoc

Paweł D. zatrzymany! Wiceprezes GKS Jastrzębie był poszukiwany za pobicie hokeisty!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close