AlarmKrajRegion

Katowice jednym z dwóch ognisk indyjskiej odmiany koronawirusa! To najgroźniejszy szczep Covid-19

Katowice i Warszawa – tu właśnie wykryto ogniska najgroźniejszej, nowej odmiany koronawirusa – tzw. odmiany indyjskiej. Poinformował o tym na specjalnej konferencji prasowej minister zdrowia, Adam Niedzielski.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

-Mamy dwa potwierdzone ogniska związane z indyjską mutacją wirusa. Wszystkie osoby, które będą przyjeżdżały z Indii, Brazylii i RPA będą automatycznie poddawane kwarantannie bez możliwości zwolnienia testem wykonanym 48 godzin po przyjeździe – powiedział dzisiaj na konferencji prasowej minister zdrowia, Adam Niedzielski.

Jak potwierdził minister – dwa ogniska indyjskiej odmiany koronawirusa wykryto w Katowicach oraz w okolicach Warszawy. W sumie to już 16 przypadków. Niestety – zdaniem ministra Niedzielskiego – są duże obawy i ryzyko zakażeń nowymi mutacjami Covid-19. A to zdaniem ministra zdrowia może się przyczynić do kolejnej fali Sars Cov2. Jak powiedział na konferencji prasowej premier – teraz (…) głównym zadaniem służb i rządu jest zbudowanie skutecznego mechanizmu śledzenia mutacji Covid-19. Do tego celu został powołany zespół przy ministrze zdrowia.

Indyjska odmiana koronawirusa to to tzw. VoI od Variant of Interest. Zdaniem lekarzy – na razie nie wiemy o tej odmianie zbyt wiele, jednak często indyjska odmiana koronawirusa nazywana jest najgroźniejszą z dotychczasowych mutacji Covid-19. Wariant indyjski koronawirusa cechuje około 20-procentowo większa zakażalność, a także widoczny wpływ na zmniejszenie odporności organizmu.

Jak informuje resort zdrowia – służby sanitarne stale monitorują ogniska wykrytej mutacji indyjskiej tak w Warszawie jak i w Katowicach.

 

źródło: Ministerstwo Zdrowia
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Nie żyje Bronisław Cieślak. Cała Polska pamięta go z „07 zgłoś się”

W osiem minut napisali nową historię klubu! Raków Częstochowa zdobył Puchar Polski!

Premier Morawiecki w Chorzowie: „Aby Śląsk mógł pozostać Śląskiem, potrzebował włączenia do Rzeczypospolitej”

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close