Region

Katowice: przebrał się za księdza i okradł plebanię

Katowiccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w przebraniu księdza ukradł z plebanii gotówkę. Podejrzany przyznał się do winy i chce dobrowolnie poddać karze. Za kradzież pieniędzy mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia, która może zostać podwyższona o połowę, gdyż działał w warunkach recydywy.

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Policjanci z katowickiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież gotówki z plebanii. Mężczyzna w przebraniu księdza przyszedł do parafii i poprosił o możliwość skorzystania z toalety. Kiedy otrzymał klucze, poszedł wprost do przykościelnej kancelarii i ukradł 6 tysięcy złotych.

Do kradzieży pieniędzy doszło w lipcu 2019 roku. Od tego czasu mężczyzna ukrywał się przed mundurowymi. W wyniku podjętych przez katowickich policjantów czynności ustalono, że 58-latek ukrywał się na terenie Krakowa. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Podczas czynności przyznał się do winy i chce dobrowolnie poddać się karze. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat więzienia, która może zostać podwyższona o połowę, gdyż działał w warunkach recydywy.

Źródło i foto: Policja Śląska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

CMENTARZE ZAMKNIĘTE! Premier zamyka cmentarze 31 października, 1 i 2 listopada!!!

Sprzedawcy zniczy i kwiatów zdruzgotani! Przez decyzję o zamknięciu cmentarzy już liczą straty!

Będzie pociąg na lotnisko w Pyrzowicach! Umowa na linię kolejową Tarnowskie Góry – Zawiercie podpisana!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close