AlarmKrajRegionŚwiatWiadomość dnia

Katowice: Śląskie startupy odlatują z Porcelany do Doliny Krzemowej! [ZDJĘCIA]

W Katowicach doszło do spotkania śląskich startupów z reprezentantem multimiliardowego funduszu QVT z Doliny Krzemowej dr Dominikiem Schmidtem. Rywalizowano o wyjazd do Stanów Zjednoczonych, gdzie zwycięzca weźmie udział w Poland Day 2017 w Dolinie Krzemowej.

 

Dr Dominik Schimdt to były wiceprezes ds. technologii firmy Intel, a obecnie szef inwestycji technologicznych w funduszu QVT. W industrialnych wnętrzach Fabryki Porcelany przed gościem z USA zaprezentowano drony, multimedialne lustra, gogle VR czy beacony. W takim zestawieniu każdy fan nowoczesnych technologii znalazłby coś dla siebie. W siedzibie Netizens w Katowicach pojawiło się 9 startupów: EON Beacon, MovStat, AR Guide, Kartingmanager, Anshar Studios, SOS App, Cmoar, Abyss Glass i Recrutado. Spotkanie miało charakter pitchu, czyli każdy startup miał 3 minuty, żeby jak najlepiej przedstawić swój projekt przed jurorami i publicznością. Po prezentacji, każdy uczestnik przez kilka minut stawał w ogniu pytań.  

 

W ocenie jury – pod przewodnictwem gościa zza oceanu – najlepszym startupem ostatecznie okazał się Cmoar. Nagroda to bilet lotniczy do Doliny Krzemowej i udział w Poland Day 2017. Poland Day w Dolinie Krzemowej to cykliczne wydarzenie skupiające naukowców, liderów biznesu, inwestorów oraz przedstawicieli administracji zainteresowanych rozwojem współpracy pomiędzy Polską i USA.

 

Organizatorem spotkania był Urząd Miasta Katowice. Natomiast partnerem wydarzenia Ogrody Przedsiębiorczości i Netizens, czyli interaktywny dom produkcyjny, który jest dostawcą technologii dla agencji interaktywnych, startupów oraz klientów, którzy stawiają na innowacje w marketingu.(źr:mat.prasowe)

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close