RegionWiadomość dnia

Katowice: Tajemnicze nekrologi i znicze. Studenci chcą oddać hołd ofiarom koronawirusa wśród lekarzy

Symboliczne nekrologii i znicze na bramie cmentarza w katowickiej Ligocie. To akcja studentów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

 

 

Polska czerwoną strefą! Czy grozi nam MEGA-LOCKDOWN?! TOP 5 Silesia Flesz

– Palimy znicze dla wszystkich tych, którzy zginęli w walce z pandemią. Zarówno dla lekarzy, którzy umarli z powodu braku środków ochrony osobistej w szpitalu, jak i dla pacjentów, którzy umarli z powodu koronawirusa, czy to innych chorób, które nie mogły być leczone w szpitalu z powodu braku miejsc w sytuacji jaką mamy dzisiaj mówi Karolina Majewska, studentka medycyny.

To nie tylko forma solidarności z rodzinami zmarłych, ale także forma protestu. Bo studenci sprzeciwiają się sytuacji, która od lat panuje w ochronie zdrowia.

Symboliczne nekrologii i znicze na bramie cmentarza w katowickiej Ligocie. To akcja studentów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego
Symboliczne nekrologii i znicze na bramie cmentarza w katowickiej Ligocie. To akcja studentów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego

Cały pomysł wyszedł od porozumienia rezydentów, ponieważ lekarze są już pod ścianą. Ta zapaść systemu ochrony, o której było mówione od dawna, a szczególnie przez ostatnie pół roku, to właśnie się dzieje na naszych oczach. To jest taki nasz krzyk nad tą konającą ochroną zdrowia. I my jako studenci chcemy wesprzeć lekarzy i rezydentów – mówi Karolina, studentka medycyny.

Zdaniem studentów sytuacja w polskiej ochronie zdrowia jest tragiczna. Brakuje miejsc w szpitalach, karetek, lekarzy i pielęgniarek na oddziałach. Rosnąca w błyskawicznym tempie liczba zachorowań na koronawirusa może spowodować, że będzie już tylko gorzej.

 

autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

PiS i błyskawice na samochodach w Sosnowcu. Ktoś zniszczył auta na parkingu w Zagórzu! [ZDJĘCIA]

Puste cmentarze na Śląsku i w Zagłębiu. W tym roku Wszystkich Świętych jeszcze bardziej przygnębiające [WIDEO, ZDJĘCIA]

Niewielu uczestników protestu w Katowicach. Strajk Kobiet przeszedł ulicami miasta [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Katowice: Tajemnicze nekrologi i znicze. Studenci chcą oddać hołd ofiarom koronawirusa wśród lekarzy”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close