RegionWiadomość dnia

Budowa szpitala polowego dla chorych na COVID ruszyła w MCK. Rusza też rekrutacja personelu [WIDEO]

Rusza budowa szpitala tymczasowego w Katowicach. Wkrótce ta hala zapełni się łóżkami.

 

 

Polska czerwoną strefą! Czy grozi nam MEGA-LOCKDOWN?! TOP 5 Silesia Flesz

-Będzie posiadał 500 łóżek. 100 łóżek respiratorów, a 400 z podpięciem do instalacji tlenowej. Oprócz tego będzie wyposażony w pracownię tomografii komputerowej, pracownię USG i endoskopową. Będzie gotowy do przyjmowania pacjentów. Zachęcamy wszystkich i zapraszamy wszystkich do współtworzenia tego szpitala poprzez rekrutację na naszej stronie internetowej – mówi dr Piotr Grazda, dyrektor szpitala MSWiA w Katowicach.

Żeby w Międzynarodowym Centrum Kongresowym uruchomić nową placówkę dla pacjentów z koronawirusem, potrzeba nie tylko sprzętu, ale również chętnych do pracy.

Rusza budowa szpitala tymczasowego w Katowicach. Wkrótce ta hala zapełni się łóżkami.
Rusza budowa szpitala tymczasowego w Katowicach. Wkrótce ta hala zapełni się łóżkami.

-48 godzin w przestrzeni publicznej jest informacja o szpitalu dla Śląska. Rekrutacja się rozpoczęła. Z pierwszych informacji wiemy, że co najmniej kilkadziesiąt osób już taki akces zgłosiło, pomimo że nie jest to mocno rozpowszechnione. Także wierzymy głęboko, że oprócz tej kadry, która występuje w szpitalu, będzie bardzo mocna kadra, która będzie chciała pracować na rzecz tego miejsca. Wydaje się, że będzie to osiągalne w najbliższym czasie – mówi Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski.

Budowa szpitala ma kosztować od 10 do 12 mln zł i potrwać 3 tygodnie. Wiadomo już, że kolejne tego typu placówki są planowane na południu i północy województwa. Jedną z lokalizacji branych pod uwagę jest lotnisko w Pyrzowicach.

 

autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

PiS i błyskawice na samochodach w Sosnowcu. Ktoś zniszczył auta na parkingu w Zagórzu! [ZDJĘCIA]

Puste cmentarze na Śląsku i w Zagłębiu. W tym roku Wszystkich Świętych jeszcze bardziej przygnębiające [WIDEO, ZDJĘCIA]

Niewielu uczestników protestu w Katowicach. Strajk Kobiet przeszedł ulicami miasta [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close