RegionWiadomość dnia

Rondo znowu zablokowane, kolejny Strajk Kobiet i kolejne korki w Katowicach [WIDEO]

Kolejna blokada ronda im. gen. Ziętka w Katowicach. Choć tym razem protestujących było znacznie mniej niż ostatnio. To efekt trwających od wielu dni protestów w całej Polsce przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

 

 

Polska czerwoną strefą! Czy grozi nam MEGA-LOCKDOWN?! TOP 5 Silesia Flesz

– Walczę o wolną Polskę. Już kiedyś walczyłam, walczę po raz drugi. Przyłączam się do tych wszystkich młodych ludzi. Walczę z dyktaturą, walczę o to, żeby te rządy, w takiej postaci i w takiej formie, jakiej funkcjonują, powiedziały już dość. Już dość. Dlatego tu jestem – mówi Krystyna, uczestniczka protestu, mieszkanka Chorzowa.

– Mamy dość, jesteśmy zmęczone. To już jest 10, czy 11 dzień strajku. Chcemy w końcu odzyskać swoje prawa. Cały kraj ma stanąć, dopóki ich nie odzyskamy – mówi Anna, uczestniczka protestu, mieszkanka Katowic.

– Jesteśmy po prostu za wolnością, za wolnością dla kobiet, solidaryzujemy się – mówi Maciej, uczestnik protestu, mieszkaniec Katowic.

Dziś w proteście wzięło udział kilkadziesiąt osób, które samochodami i motocyklami jeździły w kółko po rondzie. Choć nie było ich tak dużo jak ostatnio, to z powodu natężenia ruchu szybko utworzyły się korki. Po kilkudziesięciu minutach protestu policja zamknęła drogę dojazdową do ronda w kierunku Chorzowa.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

PiS i błyskawice na samochodach w Sosnowcu. Ktoś zniszczył auta na parkingu w Zagórzu! [ZDJĘCIA]

Puste cmentarze na Śląsku i w Zagłębiu. W tym roku Wszystkich Świętych jeszcze bardziej przygnębiające [WIDEO, ZDJĘCIA]

Niewielu uczestników protestu w Katowicach. Strajk Kobiet przeszedł ulicami miasta [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close