RegionWiadomość dnia

Katowice: Tramwaj na Południe pojedzie! Jest pozytywna decyzja środowiskowa ws. nowej linii

Tramwaj pojedzie na południe Katowic. Ta zapowiedź ma już kilka lat, ale nadal wagony dojeżdżają najdalej do Brynowa. Miasto w końcu otrzymało dokument, który sprawi, że planowana od wielu lat inwestycja posunie się dalej.

 

 

Śląskie kopalnie do likwidacji! To już postanowione! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

-Uzyskaliśmy pozytywną decyzję środowiskową, która pozwala nam zrobić kolejny krok w toku realizacji tej inwestycji. W tej chwili, po uprawomocnieniu się tej decyzji, będziemy mogli przystąpić do projektowania. Owszem, znamy koncepcję i wiemy jak trasa tego tramwaju będzie przebiegała. Natomiast sam projekt określi jak będzie to rozwiązane mówi Ewa Lipka, UM Katowice.

Rozwiązania, które powinno zastosować miasto – tak, by linia nie była uciążliwa dla środowiska – określiła dokładnie Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach. Według RDOŚ, inwestycja nie będzie miała wpływy na środowisko.

Katowice: Tramwaj na Południe pojedzie! Jest pozytywna decyzja środowiskowa ws. nowej linii
Katowice: Tramwaj na Południe pojedzie! Jest pozytywna decyzja środowiskowa ws. nowej linii

-W miejscach, które tego wymagają powstaną ekrany akustyczna i przejścia dla płazów. Linia tramwajowa otrzyma tzw. ciche torowisko. Konieczne wycinki zostaną zrekompensowane przez ponowne nasadzenia. Ta inwestycja nie koliduje z obszarowymi formami przyrody – rezerwatami czy obszarami Natura 2000 – mówi Łukasz Zych, RDOŚ Katowice.

Zgodnie z planem, linia tramwajowa będzie miała łącznie 5 km długości, 6 przystanków i połączy Brynów z Kostuchną. Podróż z południa do centrum miasta ma zająć średnio 20-24 minuty. Projektowanie ma zająć rok, a budowa 2 lata.

 

autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Dwa kierunki kryminalistyczne w Wyższej Szkole Technicznej! Jeden będzie pierwszym w Europie!

Uchwała antysmogowa: Marszałek pyta miasta czy chcą w niej zmian i jak im idzie wymiana kopciuchów

18-latka nie miała za co żyć. Przez 5 lat przeżyła piekło, bo zmuszali ją do seksu! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close