Region

Katowice: Upodobał sobie Mariacką. Seryjny włamywacz w rękach policji

Kryminalni z katowickiej „Jedynki” zatrzymali 29-letniego mężczyznę podejrzanego o szereg włamań i kradzieży. Łupem sprawcy padały głównie pieniądze i sprzęt elektroniczny z lokali usługowych, mieszczących się w ścisłym centrum Katowic. Teraz mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

 

TOP 5 SILESIA FLESZ podpowiada, co zrobić żeby się nie roztopić w upał 😉

Sprawca od początku czerwca br. dokonał szeregu włamań oraz usiłował włamać się do kilku lokali gastronomicznych w rejonie ul. Mariackiej w centrum Katowic. Najczęściej jego łupem padały pieniądze z utargów oraz sprzęt elektroniczny. Łączna suma strat i zniszczeń, których dokonał może wynieść nawet ponad 20 tys. zł.

Policjanci prowadzący tę sprawę zgromadzili obszerny materiał dowodowy, który pozwolił im wytypować sprawce tych przestępstw. Kryminalni z Komisariatu Policji I w Katowicach w sobotę o świcie zatrzymali podejrzanego o dokonanie tych czynów na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa, gdyż 29-latek włamywał się właśnie do sklepu obuwniczego. Był on kompletnie zaskoczony widokiem policjantów. Zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiono zarzuty, do których się przyznał.

O dalszym losie 29-latka zdecyduje sąd, grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia. Jak się okazało, nie był to jego pierwszy konflikt z prawem. Zatrzymany włamywacz niedawno opuścił mury zakładu karnego i opisane czyny popełnił w tzw. recydywie, co będzie miało wpływa na zaostrzenie jego kary.

 

źr. Śląska Policja

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close