RegionWiadomość dnia

Katowice: Wielkie sprzątanie dzielnic miasta [WIDEO]

W sobotę rozpoczęła się czwarta edycja akcji SprzątaMy dzielnice. W pięć kolejnych sobót mieszkańcy Katowic będą sprzątać pięć różnych miejsc.

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

– Sama zgłosiłam razem z mężem jako stowarzyszenie Zielone Załęże ten teren do sprzątania, więc nie mogło nas tutaj zabraknąć, a zgłosiliśmy ten teren dlatego, że chcemy żeby w przyszłości był terenem zielonym, bezpiecznym i cieszącym mieszkańców, którzy już i tak z niego korzystają spacerując chociażby z psami. Nie chcemy, żeby to spacer był w towarzystwie śmieciopowiada Joanna Janiak, mieszkanka dzielnicy Załęże. 

Na pierwszy ogień poszło Załęże i teren pomiędzyy DTŚ i torami tramwajowymi. Ale nie tylko tam można było w sobotę spotkać mieszkańców w rękawiczkach, coo chwillę schylających się po butelki, foliowe torebki czy zużyte maseczki. Sprzątanie obywało się też w Kostuchnie, Nikiszowcu, Brynowie i w Ligocie. W tej ostatniej mieszkańcy czyścili koryto i brzeg rzeki Kłodnica. Z wody wyciągnęli np. motocykl.

autor: Monika Taranczewska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Michała Kędzierskiego żegnał cały Racibórz. Pogrzeb zastrzelonego policjanta ściągnął tłumy [WIDEO, ZDJĘCIA]

Dziś ruszają pierwsze metrolinie. Sprawdź rozkład

Większa liczba pasażerów w komunikacji zbiorowej. Zmiany wejdą w życie 15 maja

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close