Region

Katowice: wyrok utrzymany. Byli szefowie GDDKiA brali łapówki

Sąd Okręgowy w Katowicach utrzymał wyrok w sprawie byłych szefów katowickiego oddziału GDDKiA, którzy byli oskarżeni o przyjęcie łapówek w wysokości prawie 1,9 mln złotych. Były dyrektor Krzysztof R. i jego zastępca Henryk P. zostali skazani na 7 lat więzienia.

 

Zobacz również: Na Śląsku doją krowy na czas i rzucają gumiokiem na odległość 😉

Sąd uznał taki materiał dowodowy za miarodajny na tyle, żeby przypisać oskarżonym sprawstwo w zakresie zarzucanego każdemu z nich tego czynu korupcyjnego – mówi Jagna Rumińska, Sędzia Sądu Okręgowego w Katowicach.

Sąd nakazał także pokryć skazanym koszta rozprawy, czyli ponad 43 tys. zł.

Zobacz koniecznie: Lekarze pomagali kibolom ze Śląska unikać sądu? Seria zatrzymań CBPŚ!

Podzielił argumentację sądu pierwszej instancji, ocenę, analizę, uzasadnienie wyroku szczegółowo opisał w motywach dzisiejszych, że absolutnie ta argumentacja sądu pierwszej instancji i ustalenia są jak najbardziej słuszne, zarówno w zakresie oceny tego materiału dowodowego, jak i wymierzenia kary oskarżonym – mówi Katarzyna Wychowałek-Szczygieł, Prokuratura Okręgowa w Katowicach

Krzysztofa R. i Henryka P. zabrakło dziś na sali sądowej. Obrońca Krzysztofa R. nie chciał komentować wyroku. Wyrok jest prawomocny.

(Paweł Jędrusik)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close