RegionSport

Każdy może zostać mistrzem, czyli magiczna lekcja WF-u z Anitą Włodarczyk!

Wyjątkową lekcją z z Anitą Włodarczyk kończą powoli naukę w tym roku szkolnym uczniowie w Katowicach i Tychach. Mistrzyni olimpijska najpierw odwiedziła szkołę podstawową numer 18 w Tychach, a później Zespół Szkół i Placówek nr 1 w Katowicach, gdzie w lekcji WF wzięło udział ponad stu uczniów.

 

 

TOP 5 SILESIA FLESZ podpowiada, co zrobić żeby się nie roztopić w upał 😉


Na zaproszenie marszałka Jakuba Chełstowskiego, Anita Włodarczyk, dwukrotna mistrzyni olimpijska w rzucie młotem, wzięła udział w wyjątkowych lekcjach wychowania fizycznego z dziećmi ze szkół podstawowych z Tychów i Katowic

Mistrzyni, w towarzystwie trenera Krzysztofa Kaliszewskiego, odwiedziła najpierw Szkołę Podstawową nr 18 im. Władysława Jagiełły w Tychach, zachęcając najmłodszych do aktywności i sportowego trybu życia. Później udała się na zajęcia w Zespole Szkół i Placówek nr 1 w Katowicach. W sportowej lekcji uczestniczył marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski.

Wyjątkową lekcją z z Anitą Włodarczyk kończą powoli naukę w tym roku szkolnym uczniowie w Katowicach i Tychach (fot.slaskie.pl)
Wyjątkową lekcją z z Anitą Włodarczyk kończą powoli naukę w tym roku szkolnym uczniowie w Katowicach i Tychach (fot.slaskie.pl)

 

-Cieszę się, że tu jestem i mogę w ten sposób zachęcić najmłodszych do aktywności. Nie każdy zostanie sportowcem, ja również będąc w szkole podstawowej nie myślałam o tym, że będę rywalizować z najlepszymi lekkoatletami na świecie. Ważne, żeby aktywnie spędzać czas, ruszać się i mam nadzieję, że będziemy się dziś świetnie bawić – podkreślała Anita Włodarczyk.

Anita Włodarczyk przygotowała dla najmłodszych wiele atrakcji, a sportowa rywalizacja sprawiła im mnóstwo frajdy. Oprócz zmagań na świeżym powietrzu, prezentów od mistrzyni, autografów, nie zabrakło także pamiątkowych fotografii.

 

Anita Włodarczyk przygotowała dla najmłodszych wiele atrakcji, a sportowa rywalizacja sprawiła im mnóstwo frajdy (fot.slaskie.pl)
Anita Włodarczyk przygotowała dla najmłodszych wiele atrakcji, a sportowa rywalizacja sprawiła im mnóstwo frajdy (fot.slaskie.pl)

 

-To ogromne wyróżnienie, że dwukrotna mistrzyni olimpijska wspiera nas w promocji zdrowego stylu życia i aktywności wśród mieszkańców regionu. Wczoraj na Stadionie Śląskim podziwialiśmy najlepszych lekkoatletów na świecie, a dzisiaj najmłodsi mają okazję ćwiczyć razem z Anitą Włodarczyk. To inspiracja i przykład, że sport niesie mnóstwo pozytywnych wrażeń i pozwala spełniać marzenia – mówił marszałek Jakub Chełstowski.

Warto przypomnieć, że Anita Włodarczyk i jej trener Krzysztof Kaliszewski są sportowymi ambasadorami województwa śląskiego i Stadionu Śląskiego.

źródło: slaskie.pl
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close