RegionSportWiadomość dnia

Ruch Chorzów ma nowego trenera! Został nim Łukasz Bereta

Nowy trener Ruchu Chorzów! Niebieskich w okresie przygotowawczym i w nowym sezonie poprowadzi Łukasz Bereta!

 

 

TOP 5 SILESIA FLESZ podpowiada, co zrobić żeby się nie roztopić w upał 😉

Za zgodą Rady Nadzorczej Ruchu Chorzów SA nowym szkoleniowcem pierwszego zespołu „Niebieskich” został Łukasz Bereta.

 

– Byłem mile zaskoczony propozycją objęcia funkcji pierwszego trenera Ruchu, Jest to dla mnie zwieńczenie marzeń z dzieciństwa, gdy byłem młodym chłopakiem i grałem tu jako młodzieżowiec w drużynach juniorskich. Marzyłem o grze w pierwszej drużynie, a później, by pracować tu jako trener. Praca w takim Klubie to dla mnie duże wyzwanie i odpowiedzialność. Ruch to klub, który ma niezwykle bogatą historię i wspaniałych kibiców, którzy zasługują na znacznie lepszą grę zespołu. Dla nich warto wyprowadzić ten klub na wyższy poziom – mówi Bereta, który z Ruchem zżyty jest od zawsze.

Jestem wychowankiem Ruchu i dostałem tutaj szansę. Chciałbym, aby otrzymali ją również zawodnicy stąd, związani z Chorzowem i regionem, czy juniorzy, którzy mają duży potencjał. Musimy obracać się w pewnych realiach finansowych, dlatego będziemy wyszukiwać wyróżniających się piłkarzy w III, IV lidze, dla których Ruch będzie – tak jak dla mnie – spełnieniem marzeń lub szansą na wybicie się – mówi nowy trener „Niebieskich”.

 

Nowy trener Ruchu Chorzów! Niebieskich w okresie przygotowawczym i w nowym sezonie poprowadzi Łukasz Bereta! (fot.Ruch Chorzów)
Nowy trener Ruchu Chorzów! Niebieskich w okresie przygotowawczym i w nowym sezonie poprowadzi Łukasz Bereta! (fot.Ruch Chorzów)

 

Łukasz Bereta ma 28 lat, pochodzi z Rudy Śląskiej. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w tamtejszej Gwieździe. W latach 2004-2010 szkolił się przy Cichej. Występował w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Później grał także w Rozwoju Katowice i klubach z niższych klas rozgrywkowych, jednocześnie pokonując kolejne szczeble wykształcenia trenerskiego.

 

W 2012 został licencjonowanym trenerem Polish Soccer Skills, dzięki czemu odbył wyjazdy szkoleniowe do Manchesteru United, Manchesteru City, Evertonu, Sevilli czy Barcelony. Odbył staże trenerskie w Borussii Dortmund, Rozwoju Katowice i dwukrotnie w Ruchu Chorzów. Posiada licencję trenerską UEFA A oraz UEFA Elite Youth A. Prowadził drużyny Pogoni Nowy Bytom, Szczakowianki Jaworzno, a ostatnio czwartoligowego Gwarka Ornontowice, jednocześnie pracując w Akademii Piłkarskiej Ruchu Chorzów.

źródło: Ruch Chorzów
redakcja: Wojtek Żegolewski
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close