RegionWiadomość dnia

Każdy u siebie, ale wszyscy razem. Radni znaleźli sposób na bezpieczne obrady w epidemii koronawirusa [WIDEO]

Polityka przez komputer. Bo tak dzisiaj obradowali radni Rady Miejskiej w Jaworznie. Niektóre miasta zdecydowały się na odwołanie swoich sesji, ale w Jaworznie nie było takiej możliwości, bo dziś radni pochylali między innymi nad podziałem środków z nadwyżki budżetowej, czy przekazaniu dodatkowych środków jaworznickiemu szpitalowi. Dlatego głosowali przez internet.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: 5 tysięcy za wycieczkę do lasu, albo na myjnię! To nie żart!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS


– System umożliwia nam przełączenie na osobę mówiącą w danym momencie. Możemy również podejrzeć na podglądzie każdego dostępnego na tym czacie – mówi Tomasz Sędor, Rada Miejska w Jaworznie.

I tak radni ze swoich domów lub miejsc, gdzie mają dostęp do internetu, kontaktowali się z pozostałymi. Na sali obrad zasiadał przewodniczący rady, nikt z zewnątrz nie mógł wejść na salę.

– Również głosujemy za pomocą czatu, wpisujemy kto jest za, kto się wstrzymał, kto jest przeciw, bądź prosimy o głos. Musimy sobie jakoś radzić. Na razie przebiega to dosyć sprawnie – mówi Tomasz Sędor, Rada Miejska w Jaworznie.

Na taką formę obrad zdecydowali się także między innymi radni z Katowic.

autor: Paweł Jędrusik
========================

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close