KrajRegion

Przejechał 20 km na rolkach. Został ukarany mandatem

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który złamał zasady ograniczające możliwość swobodnego przemieszczania się i przemierzył na rolkach 20 km. 26-latek został ukarany mandatem.

 

TOP 5 Silesia Flesz: 5 tysięcy za wycieczkę do lasu, albo na myjnię! To nie żart!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

W niedzielę, w godzinach popołudniowych, mundurowi z Dąbrowy Tarnowskiej patrolując teren miasta, zauważyli na ul. Jagiellońskiej mężczyznę poruszającego się swobodnie jezdnią na rolkach. Zatrzymali się obok jadącego mężczyzny i mając na uwadze obecne ograniczenia w przemieszczaniu się, policjanci zapytali mężczyznę o cel podróży.

Jak się okazało, 26-latek przebył 20 km jadąc na rolkach z województwa podkarpackiego do Dąbrowy Tarnowskiej w celu rekreacyjnym. Naruszenie ograniczenia swobodnego poruszania się młody mężczyzna usprawiedliwiał chęcią skorzystania z wiosennej pogody oraz tym, że jadąc na rolkach przecież z nikim się nie kontaktuje.

Policjanci ukarali mieszkańca Podkarpacia mandatem karnym za nieprzestrzeganie zakazu przemieszczania się. Natomiast za naruszenie porządku ruchu drogowego, w tym przypadku jazdę na rolkach po jezdni (osoba poruszająca się na rolkach zgodnie z przepisami ruchu drogowego jest traktowana jako pieszy) 26-latek został pouczony. Do domu wrócił samochodem zabrany przez członka rodziny.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Poszukiwane osoby, które miały kontakt z proboszczem jednej ze śląskich parafii! [KOMUNIKAT SANEPIDU]

Koronawirus: Anna i Robert Lewandowscy dają 200 tys.zł na szpital w Tychach!

Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w woj.śląskim. Zobaczcie SZCZEGÓŁY

 

źr. policja.pl

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close