AlarmRegionWiadomość dnia

Kibole GKS Katowice zatrzymani w Chorzowie. Mają przerąbane [ZDJĘCIA]

Kibice GKS Katowice zrobili sobie w czasie narodowej kwarantanny wycieczkę po Chorzowie. Na zwiedzanie miasta udali się wyposażeni w spreje. Policji powiedzieli, że przyjechali na nocne zwiedzanie Chorzowa ; ) Mają teraz kłopoty nie tylko z policją, która ich zatrzymała, ale i z sanepidem. A tu kary sięgają nawet 30 tysięcy złotych!

 

 

Kryminalne seriale w TVS! Zobaczcie „Prawo i porządek” oraz „Napisała: Morderstwo”

Wszystko miało miejsce w nocy z piątku na sobotę. Policjanci z chorzowskiej „dwójki” zauważyli w trakcie patrolu miasta kilka samochodów z pseudokibicami jednej z katowickich drużyn piłkarskich, grupujących się w rejonie Chorzowa II. Jeden patrol na kilkunastu kibiców to zbyt mało – ściągnięto więc szybko posiłki.

Dyżurny chorzowskiej komendy niezwłocznie przekazał informacje do wszystkich patroli oraz w porozumieniu z dyżurnym komendy wojewódzkiej na teren miasta skierował mundurowych z katowickiego oddziału prewencji. Jako pierwsi interweniowali policjanci z chorzowskiej drogówki, którzy zauważyli wskazane pojazdy w rejonie ul Katowickiej. Gdy zatrzymali jeden z nich, we wnętrzu znajdowało się czterech mieszkańców Katowic.

Jak tłumaczyli, „na terenie Chorzowa są w celach rekreacyjnych, aby nocą pozwiedzać miasto”. W trakcie kontroli pojazdu policjanci we wnętrzu znaleźli farby w sprayu oraz akcesoria do sportów walki. Chwilę później zatrzymani zostali kolejni pseudokibice. W sumie zatrzymanych zostało 13 osób.

Kibice GKS Katowice zrobili sobie w czasie narodowej kwarantanny wycieczkę po Chorzowie. Na zwiedzanie miasta udali się wyposażeni w spreje. Policji powiedzieli, że przyjechali na nocne zwiedzanie Chorzowa ; ) (fot.KMP Chorzów)
Kibice GKS Katowice zrobili sobie w czasie narodowej kwarantanny wycieczkę po Chorzowie. Na zwiedzanie miasta udali się wyposażeni w spreje. Policji powiedzieli, że przyjechali na nocne zwiedzanie Chorzowa ; ) (fot.KMP Chorzów)

 

Za popełnione wykroczenia mężczyźni zostali ukarani mandatami, ponadto całe zdarzenie mundurowi opisali w notatce dotyczącej naruszeń, zakazów i ograniczeń związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, która trafi teraz do Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Chorzowie. Organ ten może nałożyć na nich grzywnę w wysokości nawet 30 tys. zł.

 

źródło: KMP Chorzów

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Bytom: Koniec dramatu chorych na koronawirusa z DPS Kombatant. Mają już schronienie i opiekę [WIDEO]

Od 20 kwietnia zmiana zasad bezpieczeństwa [OBOSTRZENIA W POLSCE]

Odwiedź Sklep TVS i odkryj muzyczne nowości śląskiej sceny i nie tylko!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close