RegionWiadomość dnia

Kilkadziesiąt meczów na Stadionie Śląskim do niedzieli! Dzisiaj rusza Silesia Cup! [WIDEO]

W czwartek, 27 sierpnia na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się kolejne duże wydarzenie sportowe. Młodzi sportowcy zmierzą się w turnieju piłkarskim o puchar marszałka województwa śląskiego, Jakuba Chełstowskiego – „Silesia Cup”.

 

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

-Dążymy do tego, aby takie inicjatywy, takie turnieje odbywały się tutaj w sercu Śląska, bo to dzięki takim turniejom może w przyszłości wyłonią się wspaniałe talenty piłkarskie, jest to fajna zabawa. Warto też wspomnieć, że jest to największy wakacyjny w turniej w naszym regionie. 1000 uczestników, 3 dni wspaniałych gier – mówi radny sejmiku województwa śląskiego Bartłomiej Kowalski.

Turniej rozgrywany jest w trzech kategoriach wiekowych U9, U10 i U11. Zgłosiły się drużyny z całego Śląska, zarówno grupy chłopięce jak i dziewczęce.

-Cieszymy się, że młodzi adepci piłki nożnej ponownie zagoszczą na Stadionie Śląskim podczas turnieju o puchar marszałka województwa śląskiego. Wierzymy, że niektórzy powrócą tu za kilka lat ale już z pierwszą reprezentacją – mówi prezes Stadionu Śląskiego Jan Widera.

Zbliżający się turniej piłkarski, jest jednym z nielicznych organizowanych w czasie pandemii. 90 drużyn piłkarskich będzie walczyło o puchar marszałka do soboty 29 sierpnia.

 

autor: Paweł Nawrat

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Policja apeluje do świadków wypadku, w którym zginęło 9 osób: Wasze relację mogą okazać się kluczowe!

Czy koronawirusem można zakazić się ponownie? Pierwsze przypadki zachorowań ozdrowieńców w Europie

W czwartek Piast Gliwice walczy o przepustkę do Ligi Europy, Już po raz 4

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close