RegionWiadomość dnia

Kilkanaście miesięcy nauki online zrobiło spustoszenie. Uczniowie wreszcie wrócili do szkół

Spragnieni kontaktu, rozmów na korytarzu i przede wszystkim wspólnych zajęć w szkole – tak, to są uczniowie w 2021 roku po kilkunastu miesiącach pandemicznej nauki. W sposób hybrydowy wracają do stacjonarnych zajęć uczniowie szkół średnich.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

-Uczniowie przychodzą do szkoły, ci którzy akurat mają zajęcia stacjonarne według planu, który obowiązywał wcześniej, natomiast te klasy te oddziały które uczestniczą w zajęciach zdalnych logują się i uczestniczą też według tego planu jaki obowiązywał wcześniejmówi dr Jacek Pruciak dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej w Katowicach.

Nauka przez najbliższe trzy tygodnie powinna wyglądać nieco inaczej, bo jak podkreślają pedagodzy, po tak długiej przerwie w bezpośrednich kontaktach społecznych trudno będzie odnaleźć się w szkolnych warunkach.

-Mają opory uczniowie, żeby wejść z powrotem w grupę społeczną, ale przede wszystkim boją się takiej sfery dydaktycznej -wylicza Alicja Pol pedagog szkolny.

Spragnieni kontaktu, rozmów na korytarzu i przede wszystkim wspólnych zajęć w szkole – tak, to są uczniowie w 2021 roku po kilkunastu miesiącach pandemicznej nauki.
Spragnieni kontaktu, rozmów na korytarzu i przede wszystkim wspólnych zajęć w szkole – tak, to są uczniowie w 2021 roku po kilkunastu miesiącach pandemicznej nauki.

Czyli tego, że będą sprawdziany czy kartkówki, a ich wiedza z nauki zdalnej zostanie zweryfikowana już nie przez internet, a na żywo. Niektóre szkoły podstawowe zrezygnowały ze sprawdzania wiedzy w pierwszym okresie po powrocie do szkoły

-Na początku spodziewałam się, że trzeba będzie je rozkręcić, albo w jakiś sposób zachęcić. Okazało się, że jest jednak odwrotnie. To one przez cały czas nadają inicjatywę, a lekcję będą wyglądać raczej polegając na pracy w grupach –mówi Adrianna Kot nauczycielka klas IV-VIII.

-Organizacyjnie jesteśmy przygotowani, przecież też i wrzesień i październik tego roku szkolnego to też należał do takich miesięcy, że trzeba było być jednak bardzo mocno elastycznym i nie zawsze ta nauka stacjonarna się odbywała bo wystarczyło jedno zachorowanie i dzieci przechodziły też na nauczanie zdalne –mówi Grażyna Kasza v-ce dyrektor Szkoły Podstawowej nr 37 w Katowicach.

Powrót do szkoły nie będzie łatwy. Zarówno ze względów społecznych jak i organizacyjnych. Szczęśliwie na horyzoncie są już wakacje, więc jeżeli pojawi się szkolny stres to powinien on być zdecydowanie krótszy.

 

autorka: Monika Taranczewska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Polski Ład zbiera komentarze: „To brzmi jak anarchia”. Część samorządowców nie zostawia na programie rządu suchej nitki

Niecodzienny, zbiorowy ślub w Katowicach. Kobiety zaślubiły 200-letnie buki! [WIDEO]

Krzysztof Piątek nie jedzie na Euro. Lekarz kadry narodowej nie pozostawia złudzeń

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close