RegionWiadomość dnia

Najlepszy bat na dzikie wysypiska śmieci? Chorzów instaluje fotopułapki

Chorzów zamierza bardziej walczyć z tymi, którzy śmiecą w miejscach publicznych. Na celownik bierze przede wszystkim tych, którzy podrzucają np. materiały budowlane czy worki ze śmieciami do lasów albo na inne tereny zielone. Miasto zamontowało dwie fotopułapki. Urzędnicy – z wiadomych powodów – nie informują, gdzie one się znajdują.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

– Będą one ulokowane w takich miejscach, gdzie faktycznie wiemy, że część mieszkańców, czy osoby spoza miasta przyjeżdżały, otwierały bagażniki i wysypywały śmieci. To nie jest jakiś ogromny problem w porównaniu z tym co dzieje się w innych miastach, natomiast każdy taki występek musi zostać zlikwidowany już w zarodku, najlepiej na gorącym uczynku – mówi Kamil Nowak, Urząd Miasta Chorzów.

Pod lupą mają być też sami mieszkańcy, bo na ulicach Chorzowa pojawi się więcej patroli straży miejskiej. Śmieciowe zmiany szykują się też w Katowicach. Od 1 lipca MPGK będzie odbierać elektroodpady na telefon bezpośrednio z domów i mieszkań. Teraz często mieszkańcy nielegalnie wystawiają stare lodówki czy pralki na ulice.

– Zostanie uruchomiona infolinia, pod którą każdy mieszkaniec będzie mógł zadzwonić i umówić się na określony dzień i określony przedział godzin na odbiór tego sprzętu. Trzeba jednak powiedzieć, że ten odbiór dotyczy dużego sprzętu, natomiast drobny będzie można dołączyć – mówi Robert Potucha, MPGK w Katowicach.

Zaśmiecenie miast to poważny problem. A tym jak duża jest jego skala, świadczą choćby coraz częstsze akcje sprzątania lasów czy terenów zielonych, które zawsze kończą się sukcesem. Szkoda, że mierzonym tysiącami worków pełnych śmieci.

 

Fotopułapki w Chorzowie mają walczyć ze śmieciami i śmiecącymi dzbanami
Fotopułapki w Chorzowie mają walczyć ze śmieciami i śmiecącymi dzbanami

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Polski Ład zbiera komentarze: „To brzmi jak anarchia”. Część samorządowców nie zostawia na programie rządu suchej nitki

Niecodzienny, zbiorowy ślub w Katowicach. Kobiety zaślubiły 200-letnie buki! [WIDEO]

Krzysztof Piątek nie jedzie na Euro. Lekarz kadry narodowej nie pozostawia złudzeń

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz również

Close
×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close