Region

Kobieta pomyliła gaz z hamulcem? Tragedia na placu manewrowym w Rybniku [NOWE FAKTY]

Prokuratura Rejonowa w Rybniku prowadzi śledztwo w sprawie śmierci egzaminatora, który został potrącony przez 68-letnią kobietę, zdającą egzamin na prawo jazdy.

 

 

TOP 5 SILESIA FLESZ podpowiada, co zrobić żeby się nie roztopić w upał 😉

 

Śledztwo jest prowadzone w kierunku spowodowania wypadku w ruchu lądowym, którego następstwem jest śmierć innej osoby, za co grozi nawet 8 lat więzienia. 68-letnia kobieta na razie nie została przesłuchana, bo nie pozwala na to jej stan zdrowia. Na razie śledztwo jest na początkowym etapie, nikomu nie postawiono jeszcze zarzutów.

Jest zbierany materiał dowodowy, na który będą składały się głównie zeznania świadków, jak również nagrania z kamer umieszczonych na terenie ośrodka, jak również w samochodzie, który uczestniczył w zdarzeniu. Istotnym elementem materiału dowodowego będzie ekspertyza dotycząca stanu technicznego pojazdu, który uczestniczył w wypadku – mówi Barbara Drewniok, Prokuratura Rejonowa w Rybniku.

Ekspertyza ma wykazać między innymi jakie manewry wykonywała kobieta. Prokuratura zamierza także przyjrzeć się stosowanym podczas egzaminu procedurom a także przebiegowi szkolenia kobiety.

Nadal nie wiadomo, co było przyczyną wypadku. Jedną ze wstępnych hipotez jest to, że 68-latka pomyliła gaz z hamulcem. To rzadki przypadek, bo jak mówi Rafał Kaptur, instruktor nauki jazdy z dwudziestoletnim stażem, w swojej karierze miał tylko jedną taką sytuację.

Przypadek jest bardzo rzadki. Natomiast w skali całego kraju może się to powtarzać. Podobne zdarzenie mieliśmy około trzech lat temu w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Częstochowie, gdzie podobnie, starsza pani utraciła panowanie nad samochodem, prawdopodobnie na skutek stresu egzaminacyjnego, i wyjechała przez ogrodzenie na drogę publiczną – mówi Rafał Kaptur, TSL Szkolenia.

Eksperci podkreślają też, że istnieją urządzenia, które mogłyby zapobiec tej sytuacji. Np. system wyłączania silnika z zewnątrz. Do wypadku doszło w poniedziałek na terenie ośrodka egzaminacyjnego w Rybniku. Życie stracił 35- letni egzaminator.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Kobieta pomyliła gaz z hamulcem? Tragedia na placu manewrowym w Rybniku [NOWE FAKTY]”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close